گوناگون

رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد: اگر واکسن کرونا نرسد، فاجعه انسانی رخ می‌دهد

رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد گفته که یک فاجعه انسانی بر اثر کرونا در ایران در حال رخ دادن است و راهی جز بستن شهرها و واکسیناسیون گسترده وجود ندارد…..

دکتر علی بیرجندی نژاد ضمن هشدار به مسئولین گفت: رتبه‌ کشور در مرگ و میر در حال ارتقاء است و حتی یک روز تاخیر در واکسیناسیون گسترده و عمومی نابخشودنی است.

او گفته اگر وزارت بهداشت در نوروز به هر علتی نتوانست به طور موثر وارد میدان شود لااقل در واکسیناسیون گسترده قافیه را نبازد و انتظار همه جامعه از شخص وزیر و مجموعه وزارت بهداشت تهیه واکسن، واکسن و واکسن است.

او وضعیت بیمارستان‌ها را غیرقابل باور خوانده و گفت: در بسیاری از اورژانس‌ها ظرفیت پذیرش بیماران پر شده و ادامه این روند باعث خواهد شد تختی برای بستری بیمار جدید نباشد.

او با انتقاد از مقامات گفته که ” خرج کردن از مردم و اتهام زنی به آن‌ها نیز راحت‌ترین مسیر برای عده‌ای شده است؛ یک روز سفرهای نوروزی و روز دیگر صف‌های مرغ مورد اتهام است.”

دکتر بیرجندی گفته : متاسفانه برخی بسیار راحت از رسیدن آمار فوتی‌ها به ۱۰۰۰ و ۱۵۰۰ نفر در روز سخن می گویند؛ آیا کشوری که با بحران جمعیتی روبرو است و نرخ موالیدش در سال گذشته بهت آور است؛ اینقدر راحت باید از جان دادن سرمایه های انسانی و نیروی کار خود بگذرد.

او گفت: امروز واکسن ضروری است اگر امروز واکسن داخلی به مردم نمی‌رسد نباید منتظر فردا شد.

در پی سفرهای نوروزی و نبود واکسیناسیون گسترده در کشور آمار مبتلایان و جان باختگان بر اثر کرونا بشدت افزایش یافته است و وضعیت بسیاری از شهرهای ایران قرمز است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا