بین‌المللی

سنای برزیل درباره سوءمدیریت دولت بولسونارو در بحران کرونا تحقیق می‌کند

سنای برزیل چگونگی واکنش ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری این کشور نسبت به همه گیری بیماری کووید–۱۹ را بررسی می کند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از خبرگزاری رویترز؛ تحقیق کنگره برزیل در این باره ممکن است منجر به چند اقدام مانند ارجاع نتیجه بررسی تصمیم های نادرست در این زمینه به حوزه قضایی و انتظامی شود.

این تحقیق در عمل دردسر تازه سیاسی برای بولسونارو به شمار می رود که همزمان با موج سهمگین ویروس کرونا در این کشور، با انتقادهای فزاینده روبرو شده و محبوبیت خود را به میزان بی سابقه ای از دست داده است.

همه گیری کووید ۱۹، نظام سلامت برزیل را در بسیاری از بخش های این کشور فلج کرده که بخشی به علت گسترش گونه معروف به پی یک بوده که به باور بسیاری از کارشناسان پزشکی، به شدت مسری و مرگبار است.

نزدیک به  چهار هزار شهروند برزیل تنها در روز سه شنبه جان خود را از دست داده اند که مجموع شمار تلفات این کشور آمریکای جنوبی را به بیش از ۳۵۰ هزار تن رسانده است و دومین آمار تلفات بالای جهان پس از ایالات متحده به شمار می رود.

افزون بر این با توجه به اشغال بیش از ۵۰ درصد تخت های بخش آی سی یو بیمارستان ها توسط بیماران زیر ۴۰ ساله، قربانیان این بیماری در سنین پائین تری مبتلا شده و جان خود را از دست می دهند.

رویکرد بولسونارو به همه گیری ویروس کرونا انتقادهای شدید برانگیخته که به نظر او تنها آنفلونزای ضعیف است. او بارها درخواست های کارشناسان بهداشتی را برای اجباری کردن استفاده از ماسک و کاربرد اقدامات محدودیت آمیز و قرنطینه ای نادیده گرفته است.

قاضی دیوان عالی برزیل چند روز پیش حکم داد که به رغم مخالفت رهبری سنا و با توجه به حمایت تعداد کافی سناتورها از بررسی عملکرد و واکنش دولت بولسونارو به همه گیری این بیماری، تحقیق در این باره آغاز شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا