فرهنگی

کرونا: داستان ترسناک دو جمله‌ای از زندگی مردم

توئیت یک کاربر که در زیر گزارش آمده است، بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشته مقایسه ساده وضعیت زندگی مردم ستمدیده میهن ما ست……

خبرگزاری ایسنا نوشت: تزریق قطره چکانی مایه حیات؛ طغیان دوباره کرونا و ورود مجدد مرگها به کانال ۳۰۰ تایی؛ ضرورت تامین و تزریق “واکسن” را بار دیگر یادآوری می‌کند، نیاز حیاتی سلامت این روزهای کشور و فرصتی که همچنان از دست می رود. متخصصان می گویند “واکسن نرسد، فاجعه انسانی رخ می دهد”.

مرگ‌های کرونایی، حالاحالاها سه رقمی خواهد ماند تازه اگر به چهار رقمی نرسد!

یک پزشک خوزستانی از بحران در بسیاری از بیمارستان‌های این استان خبر داد و به دویچه‌وله گفت: شاید کسی در آلمان باور نکند که وزارت بهداشت ما از سر استیصال واکسن داخلی را روی رفتگران آزمایش می‌کند، به این امید که انشاالله بی‌خطر باشد!

این پزشک ضمن بیان این که مردم هیچ امیدی به کمک‌های دولت برای مقابله با کرونا ندارند گفت:‌ «دولت عملا در مقابل کرونا شکست خورده است.»

تیز بینی مسئله ای را مطرح کرد و گفت: دو موش با هم مذاکره می کردند و خاطره ها می گفتند که خیالمان حالا حالاها باید راحت باشه چونکه واکسن را اول روی بدن انسان ها ولی متاسفانه روی« رفتگران» آزمایش می‌کند،نه روی صاحبان حکومت تا نوبت ما برسه کار از کار گذشته است.

خامنه‌ای در دیماه گذشته ورود واکسن های تایید شده سازمان بهداشت جهانی را ممنوع کرد و گفت: ورود واکسن های کشورهای پیشرفته  به ایران ممنوع است. و با ادعای ساخت واکسن در داخل کشور عملاً میدان شیوع گسترده ویروس کرونا را برای موج چهارم باز کرد.

این در حالی است که تا کنون دهها میلیون نفر در کشورهای اروپایی و آمریکا و آسیا از این واکسن ها استفاده کرده‌اند و به همین دلیل این کشورها توانسته‌اند در برابر امواج جدید کرونا مقابله کنند.سران رژیم ولایت فقیه، از جمله حسن روحانی، وزیر امورخارجه دولت او، و همین‌طور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بارها گفته‌اند مشکلات موجود بر سر راه تأمین دارو، کالاهای ضروری، و حالا هم تهیه واکسن کرونا به‌خاطر تحریم‌های آمریکاست. این درحالی است که شماری از کشورهای اروپایی بارها اعلام کرده‌اند که تحریم‌ها شامل مواد غذایی و دارویی نبوده و نخواهد بود.

فاجعه کرونا؛ دعوت وزیر بهداشت به برپایی مراسم مذهبی!

در حالی که مقامات حکومتی در ایران، مردم و سفرهای نوروزی را مقصر اصلی موج چهارم کرونا می‌دانند بسیاری معتقدند عدم اعمال محدودیت‌های به موقع و روند کند واکسیناسیون به وخیم شدن اوضاع دامن زده است.

به گزارش صدای آمریکا، سعید نمکی، وزیر بهداشت، می‌گوید هفته آینده اوضاع از آن چه هست بدتر خواهد شد. با این حال او همچنین گفته است که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توان مراسم مذهبی را حتی در مناطق پرخطر نیز برگزار کرد.

وزیر بهداشت جمهوری اسلامی، دعای مؤمنان را بزرگترین حربه کارساز برای مدیریت بیماری خواند و گفت همه ایرانی‌ها باید برای حفظ حکومت اسلام و شیعه مراعات کنند و نگذارند دیگران بگویند مراسم شب‌های قدر باعث تشدید موج بیماری کرونا در مناطقی شده است.

این در حالی است که پیام طبرسی، رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری، می‌گوید بیمارستان‌ها پر شده‌اند و از همین رو تنها برخی از بیماران را بستری می‌کنند.

به گفته آقای طبرسی، کاهش میزان مرگ و میر به این معنا نبود که شمار بیماران نیز کاسته شده است؛ چرا که روزانه ۸ هزار تا ۹ هزار بیمار به بیمارستان مراجعه می‌کردند، اما از آنجایی که جا برای آنها بود، زودتر درمان می‌شدند.

دکتر طبرسی تأکید کرده که این اتفاق می‌تواند به قیمت جان برخی از بیماران تمام شود.

تجارت نیوز هم در گزارشی نوشته: اینجا بیمارستان رازی اهواز است. یکی از بیمارستان‌هایی که این روزها مقصد بسیاری از بیماران مبتلا به کرونا است و همراهان آنها از بیرون بیمارستان جایی که شبها تک و توک چادر مسافرتی‌شان را در پیاده‌رو برپا می‌کنند تا راهروهای داخلی اورژانس سرگردان و نگران می‌چرخند.

مرحله جدید همه گیری کرونا بعد از تعطیلات نوروزی ظاهرا آغاز شده و موج تازه‌ای از ابتلا و البته فوتی در راه است تاجایی که برخی کارشناسان بهداشت و درمان تاکید دارند این ابتدای روز‌های سیاه کرونایی در کشور است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا