جوانان

ماهیت قرون وسطایی و ضد انسانی رژیم ولایی

خبر “خطر اعدام برای پناهنده سیاسی ربوده شده در اطراف ایران“، در فضای مجازی واکنش‌های تندی را از سوی مردم و مدافعان حقوق بشر به‌دنبال داشت. یک سازمان بین المللی می گوید: جمشید شارمهد، پناهنده سیاسی دوتابعیتی ربوده شده در اطراف ایران، با خطر اعدام روبه‌روست….

سازمان عفو بین‌الملل هشدار داد که جمشید شارمهد، زندانی ۶۶ ساله ایرانی-آلمانی، با خطر اعدام روبه‌روست و در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی خواستار آزادی این زندانی سیاسی شد.

به نوشته عفو بین‌الملل آقای شارمهد پس از ۸ ماه بازداشت همچنان در مکانی نامعلوم نگهداری می‌شود.

این سازمان می‌گوید که این زندانی سیاسی مبتلا به بیماری‌ قلبی، دیابت و پارکینسون” است و از حق درمان و رسیدگی پزشکی و دسترسی به وکیل انتخابی و تماس تلفنی محروم است.

خانواده  شارمهد می‌گویند که او در جریان سفری به امارات متحده عربی در دبی توسط ماموران حکومت ایران ربوده و به ایران منتقل شد.

خبر ربوده شدن شارمهد در دوبی و انتقال او به تهران توسط ماموران حکومت ایران روز ۱۱ مردادماه ۱۳۹۹ منتشر شد. جمهوری اسلامی، آقای شارمهد را به مشارکت در عملیات بمب‌گذاری در حسینیه‌ای در شیراز متهم کرده است. قبلان نیز سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی اعلام کرده بود که «پنج جاسوس» از جمله در وزارت امور خارجه، وزارت دفاع و در بخش‌ انرژی هسته‌ای توسط وزارت اطلاعات بازداشت شده‌اند.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه ایران در نشست خبری ۲۱ مرداد خود گفت: «تعدادی از جاسوسان و عناصر خودفروخته و کسانی که مرتکب جنایاتی در کشور شده بودند، توسط سربازان گمنام امام زمان تحت تعقیب قرار گرفتند و دستگیر شدند (…)  اخیراً چهار پنج مورد دستگیری داشتیم که هم در وزارت امور خارجه بوده و هم در برخی از صنایع خرد و شرکت‌های دیگر و شرکت‌های تأمین‌کننده قطعات و پشتیبانی‌کننده مربوط به حوزه انرژی، وزارت دفاع و انرژی هسته‌ای که افراد در مردادماه امسال شناسایی و دستگیر شدند.»

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی بلافاصله پس از اعلام خبر بازداشت آقای شارمهد، فیلم اعترافات اجباری او را که از شیوه های شناخته شده ماموران رژیم ولایت فقیه است در رسانه‌های داخلی از جمله تلویزیون  پخش و منتشر کرد.این اعتراف گیری اجبار و شناخته شده از آن لحاظ اهمیت دارد که به طرز بارزی ماهیت و سرشت ضد مردمی، آزادی ستیز، ساقط کردن زندگی انسانی، و عمیقاً پس‌مانده و ارتجاعی و ورشکستهٔ ایدئولوژی فقه سنتی مورد استفادهٔ رژیم ولایت فقیه را به‌نمایش می‌گذارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا