بین‌المللی

مشارکت بیش از ۵۰ هواپیمای روسیه در مانور نظامی در دریای سیاه

بیش از ۵۰ جنگنده، بمب‌افکن و هواپیمای جنگی روسیه در رزمایش برنامه ریزی شده در آب‌های ساحلی دریای سیاه مشارکت داشته و وظیفه همراهی و تأمین امنیت کشتی‌های نظامی و مقابله با حملات احتمالی را برعهده دارند.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، دفتر مطبوعاتی ناحیه نظامی جنوبی روسیه صبح امروز (شنبه) اعلام کرد در مانورهای نظامی در آب‌های ساحلی دریای سیاه بیش از ۵۰ جنگنده، هواپیما و هواپیمای جنگی مشارکت دارند.

طبق این اطلاعات، این هواپیما، از جمله انواع مختلف جنگنده‌های سوخو، بمب افکن‌ها و هواپیماهای جنگی عملیات مربوط به پرتاب موشک به سمت اهداف تعیین شده و بمباران اهداف دریایی را انجام خواهند داد.

در این بیانیه یادآوری شده که در جریان این مانور نظامی، خلبانان گروه‌های هوایی نیروهای هوا-فضا، پدافند ضدهوایی روسیه و ناوگان دریای سیاه روسیه کشتی‌های گروه ضربت را همراهی کرده و وظیفه تأمین امنیت مناطق ساحلی دریای سیاه و شناسایی و مقابله با حملات احتمالی دشمن فرضی را برعهده دارند.

پیش از این، سرهنگ “وادیم آستافییف” رئیس دفتر مطبوعاتی ناحیه نظامی جنوبی روسیه اعلام کرده بود که بیش از ده کشتی هوابرد و قایق‌های توپ‌دار ناوگان دریای خزر، در چارچوب مانور مربوط به کنترل نیروها، در حال اعزام به منطقه دریای سیاه هستند.

طبق برنامه ریزی انجام شده برای مانور مربوط به کنترل آمادگی رزمی نیروها، خدمه کشتی‌های ناوگان دریای خزر به همراه نیروهای ناوگان دریای سیاه در چند عملیات ویژه و تمرینات دریایی مشارکت می‌کنند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا