گوناگون

نگاه اجمالی به روزنامه ها

 

در حالی که دو ماه به نمایش انتخابات ریاست ‌جمهوری خامنه ای مانده است، پیشاپیش برخی رسانه‌ها و کارشناسان داخلی نسبت به ورشکستگی و طرد آن از سوی مردم خبر می‌دهند. شکاف میان مردم و حاکمیت تا آنجا پیش رفته که حتی قادر نیستند خیلی از نیروهای خود را نیز به حضور در این خیمه ‌شب ‌بازی انتخاباتی قانع کنند….

روزنامه شرق در این باره نوشت: دولت، جناح‌های سیاسی و حتی چهره‌های منفرد آن، هژمونی خود را از دست داده‌اند و دیگر قادر نیستند مردم را با ایده‌ها، باورها و سلیقه‌های خود هم‌سو کنند تا دست به‌عمل سیاسی بزنند. این وضعیت بیشتر از هر جناح دیگری برای اصلاح‌طلبان دردناک است.

روزنامه مستقل هم نسبت به سوت و کور بودن انتخابات و تحریم آن از سوی مردم ابراز نگرانی کرده و نوشته است: انتخابات ۱۴۰۰ در بی‌سابقه‌ترین رکود، بی‌میلی و ناامیدی نسبت به انتخابات گونه‌گون در چهار دههٔ اخیر پس از استقرار جمهوری اسلامی قرار دارد.

این روزنامه نزدیک به روحانی علت به ‌وجود آمدن این بی‌سابقه‌ترین رکود انتخابات و بی میلی مردم نسبت به آن را تشدید شکاف ملت و حاکمیت، ناامیدی بی‌سابقه به بهبود اوضاع در سطوح مختلف و شکل‌گیری افقی تاریک در سپهر سیاسی کشور دانسته است.

روزنامه جهان صنعت هم نوشته است: در شروع سال۱۴۰۰ با جامعه‌ ای سرشار از انواع مشکلات روبه‌رو هستیم و به‌نظر می‌رسد شیرازه اقتصاد ایران از هم پاشیده و پیامدهای این رخداد دیر یا زود بخش‌های دیگر مثل سیاست، فرهنگ و امور اجتماعی را متأثر می‌کند.

روزنامه شرق همچنین به نقل از علیرضا بهشتی نزدیک به اصلاح طلبان نوشته: این وضعیت خطرناکی است و باید بدون مجامله برای آن چاره‌ای اندیشید؛ وگرنه ممکن است راه‌ حل در جاهایی دیگر جست‌وجو شود، جاهایی که ممکن است از ناکجاآباد سر در بیاورد.

روزنامه اعتماد هم به نقل از یک جامعه شناس نوشته است: چگونه می‌توان این فهم و ادراک را در ساختار سیاسی کشور ایجاد کرد که در صورت برطرف نکردن نارضایتی‌ها و معایب ساختاری/رفتاری درون حاکمیت این امکان وجود دارد که نه از تاک نشانی باقی بماند و نه از تاک‌نشان.

بیاییم تا دیر نشده! صدای مردم را بشنویم

ابراهیم متینیان، عضو مجلس ولایت از رامهرمز و رامشیر گفته: بیاییم از بازی های سیاسی دست بکشیم، تحریم‌ها بی‌تاثیر نبوده اما تبر تیز سوء‌مدیریتها و بی‌تدبیریها مؤثرتر از تیشه کُند تحریم‌های دشمن بر پیکره مردم و اقتصاد کشور می‌کوبد. بیاییم تا دیر نشده صدای مردم را بشنویم .

وی گفت: سهم مردم مظلوم رامهرمز و رامشیر از نفت، فقط دود و آلودگی هوا و بیماری های حاصل از این آلودگی ها است. بیکاری و سردرگمی جوانان ما از معضلات اساسی امروز جامعه است در حوزه انتخابیه بنده نرخ بیکاری به قدری زیاد است که بیان آن شرم‌آور است.

مهرداد ویس کرمی عضو دیگر مجلس ولایت نیز به دروغ گفتن به مردم و تنفر و بی‌اعتمادی مردم به حکومت اعتراف کرد و گفت: از بس متأسفانه دروغ گفتیم مردم اعتماد به حرف های مسئول ما ندارند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا