ورزشی

ایران با کسب ۳ طلا، ۳ نقره و ۲ برنز قهرمان کشتی آزاد آسیا شد

روز دوم سی و چهارمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا از صبح دیروز در شهر آلماتی قزاقستان پیگیری شد و با برگزاری مسابقات اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم، رقابت‌ها به پایان رسید. در پایان مسابقات مقدماتی روز دوم که صبح برگزار شد، مصطفی حسین‌خانی، حسن یزدانی و کامران قاسم‌پور در اوزان ۷۴، ۸۶ و ۹۲ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و امین طاهری در وزن ۱۲۵ کیلوگرم راهی دیدار رده‌بندی شد. همچنین مجید داستان با شکست در دور نخست حذف شد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم مجید داستان پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل راویندر از هند با نتیجه ۳‌-‌۳ مغلوب شد و باتوجه به شکست این کشتی‌گیر هندی در مرحله نیمه نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت. داستان تنها حذفی روز دوم تیم ملی کشورمان لقب گرفت. در روز نخست نیز امیرحسین حسینی با همین سرنوشت مواجه شده بود.

در وزن ۷۴ کیلوگرم مصطفی حسین‌خانی در دور اول با نتیجه ۵ بر ۲ از سد اختیار نوروزاف از ازبکستان گذشت. او دور بعد با نتیجه ۱۰ بر ۳ سئونگ چول لی از کره‌جنوبی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. او در این مرحله آتامیرات چارلیف از ترکمنستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. او در این دیدار به مصاف نورکجا کایپانوف دارنده مدال نقره جهان از قزاقستان رفت. نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم کشورمان در این دیدار با نتیجه ۶ بر ۲ مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی نابغه کشتی ایران که حضورش در این تورنمنت جالب توجه به نظر می‌رسید پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر هایاتو ایشیگورو از ژاپن را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. او در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر مصطفی العبید از عراق را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. او در این دیدار با دیپاک پونیا دارنده مدال نقره جهان از هند مبارزه کرد و قبل از اینکه وقت ۳ دقیقه نخست به پایان برسد با ثبت نتیجه ۱۰ بر صفر به نشان طلا رسید.

در وزن ۹۲ کیلوگرم کامران قاسم‌پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل سانجیت از هند با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. او در این مرحله مقابل رستم شودیف از ازبکستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. قاسم‌پور در دیدار پایانی با تسوگتگرل مونخباتار از مغولستان مبارزه کرد. قاسم‌پور در این مبارزه با نتیجه ۱۰ بر صفر در همان ۳ دقیقه نخست کار را تمام کرد و سومین طلای تیم ایران را به ارمغان آورد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امین طاهری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر عمر سارم از سوریه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. او در این مرحله مقابل آیال لازاریف از قرقیزستان با نتیجه ۶ بر ۴ ضربه فنی شد و به دیدار رده‌بندی رفت. او در این دیدار با دانگ هوانگ کیم از کره‌جنوبی کشتی گرفت و موفق شد حریفش را ۱۰-صفر شکست دهد و یک مدال برنز برای تیم ایران به دست آورد.

به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران با احتساب یک طلا، ۲ نقره و یک برنز روز نخست که به ترتیب توسط علی شعبانی، علی سوادکوهی، علیرضا سرلک و مرتضی قیاسی به دست آمده بود و کسب ۲ طلا، یک نقره و یک برنز در روز دوم با کسب ۳ طلا، ۳ نقره و ۲ مدال برنز به کار خود در این رقابت‌ها پایان داد و به مقام قهرمانی دست یافت.

اعتماد

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا