اخبار

ورود گروه پمپئو برای جلوگیری از بازگشت آمریکا به برجام

درحالیکه برخی رسانه ها از نزدیک شدن رژیم ایران و آمریکا به بازگشت همزمان به برجام خبر می دهند،؛ کمیته پژوهش جمهوری‌خواهان در واشنگتن از ارائه طرحی برای سخت‌تر کردن لغو تحریم‌ها و جلوگیری از بازگشت ایالات متحده به برجام خبر داده‌ است……..

کمیته پژوهش جمهوری‌خواهان آمریکا اعلام کرد با همراهی مایک پمپئو، وزیر خارجه سابق آمریکا، طرح اقدام فشار حداکثری علیه رژیم ایران را رونمایی خواهد کرد که هدف از آن گسترش تحریم علیه جمهوری اسلامی و جلوگیری از بازگشت آمریکا به برجام خواهد بود.

به گزارش سایت فرارو ، این کمیته خاطرنشان کرد طرح مورد اشاره به دنبال تثبیت استراتژی دولت ترامپ در فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی خواهد بود که به گفته تنظیم‌کنندگان طرح تا کنون کاملا موفق بوده است.

از سوی دیگر بیش از دو هزار مقام امنیتی و نظامی سابق اسرائیل نیز در نامه‌ای به جو بایدن نسبت به پیامدهای بازگشت واشنگتن به توافق برجام هشدار دادند.

امروز روزنامه واشنگتن‌پست به نقل از منابع آگاه نوشت: هم جمهوری اسلامی و هم دولت بایدن در حال حرکت به سمت برداشتن گام‌های همزمان و متوالی [برای بازگشت به برجام] هستند.

این در حالی است که شب گذشته عباس عراقچی مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی هرگونه توافق موقت و یا طرح گام به گام را رد کرد و گفت که تهران در باره گام نهایی مذاکره می کند.

نماینده هیأت روسیه نیز گفته: پیشرفت در مذاکرات وین وجود دارد اما چشم‌انداز پایان “خیلی دور” است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا