اخبار

سخنی چند در باره انتخابات فرمایشی ولی فقیه

یکی از چالش های پیش روی جمهوری اسلامی، انتخابات ریاست جمهوری امسال است. اما به گواه ناظران سیاسی، نارضایتی مردم به حدی است که دست خامنه ای را حتی برای انجام یک نمایش و رأی ‌سازی در انتخابات بسته است……

مهندسی انتخابات پیش رو نشانگر دوره‌ای جدید از تلاش به‌هدف هماهنگی منافع و مُهره‌های پیرامون ولی فقیه به‌منظور تمرکز بیش از پیش قدرت حول محور نیروهای “ذوب کامل در ولایت” در برخورد با بحران‌ها است.تجربۀ شرکت در انتخابات گوناگون و مهندسی‌شدهٔ رژیم نشان می‌دهد که ثمرهٔ همهٔ این نمایش‌ها کمک به ادامۀ حکومتِ‌ ولایت‌فقیه، و ادامۀ وضعیّت به‌شدّت وخیم زندگی ده‌ها میلیون ایرانی است که از ظلم و جور این رژیم جانشان به لب رسیده است.

روزنامه مستقل چاپ تهران، وضعیت بحرانی نظام را چنین توصیف کرده است: متأسفانه کشتیِ این دستگاه در کشور ما به گل نشسته و ناخدایش که جلوی کشتی سکان را به دست گرفته باور ندارد که مسافرانش در ته کشتی یکی یکی دارند غرق می‌شوند و نهایتا همه حتی ناخدا و کاپیتان را در این دریای پرتلاطم به داخل آب می‌اندازد!

منوچهر متکی، وزیر خارجه سابق جمهوری اسلامی که اکنون سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان شده است، با نگرانی در تلویزیون رژیم اعتراف کرده که مردم با حکومت قهر کرده‌اند. وی در مصاحبه با شبکه افق صداوسیمای جمهوری اسلامی گفت: مردم در انتخابات مجلس قهر خودشان را به نظام نشان دادند.

او گفت:« …خوب مردم یک خورده قهر کردند با ما با مسئولان، مردم در انتخابات مجلس کمی از قهرشان را نشان دادند. مشارکتشان مشارکت جدی نبود. اولین تکلیف، تکلیف همه سیاسیونی است با هر نگرش سیاسی که این نقصانی را که به ‌واسطه عملکردها پیش آمده و مردم ناراحتند این را برطرف کنند. این را تلاش بکنند با یک حضور منطقی و درست در انتخابات در حالی که بیرون مرزهایمان نقشه‌های دیگری برایمان دارند می‌کشند.» جالب توجه است که محمود صادقی مشارکت در انتخابات پیش رو را کمتر از ٢۵ درصد پیش بینی می کند.

“محمود صادقی” فعال سیاسی و نمایندە اسبق مجلس رژیم نسبت به کاهش مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ابراز نگرانی کرده و گفته، بر اساس نظر سنجی‌ها این مشارکت زیر ۲۵ درصد خواهد بود.

“محمود صادقی” اصل مشارکت و اهمیت آن در انتخابات را نشانه مشروعیت نظام جمهوری اسلامی توصیف کرده و گفته است: “کاهش نرخ مشارکت در انتخابات پیش رو را نگران کنندە دانست”.

بە گفتە این نمایندە اسبق مجلس رژیم شرایط معیشتی و فشار اقتصادی بر مردم، علت اصلی کاهش نرخ مشارکت مردم در انتخابات است.

کارشناسان سیاسی بر این باور هستند کە عدم پاسخگوی سران و بی‌توجهی بە خواستەهای مردم، جامعە ایران را بە قناعت رساندە کە شرکت در انتخابات هیچ تاثیری بر زندگی آن‌ها و همچنین روند انتخابات نخواهد داشت و بنابراین تحریم این بە نام انتخابات پاسخی تند بە رژیم سرکوبگر خواهد بود.

شواهد نشان می‌دهد کشور ما می‌تواند در خلال یک سال آتی دستخوش تحولاتی تعیین‌کننده‌ شود. شکل‌گیری آینده میهن را نمی‌باید به‌ نتیجهٔ کنش‌ و واکنش‌ها و خط‌ونشان کشیدن‌ها ‌میان علی خامنه‌ای  واگذار گردد. پیکان مبارزه را باید به سمت قلب دیکتاتوری حاکم یعنی نهاد ولایت فقیه و ساختارهای اصلی اعمال قدرت آن نشانه گرفت. بنا بر ضرورت این لحظه حیاتی برای میهن‌مان،لازمه کار این است که نیروها و کنش‌گران سیاسی و مدنی آزادی‌خواه و میهن‌دوست در کنار هم به همکاری و تلاشی سترگ در جهت شکل‌گیری جبهه واحد ضد دیکتاتوری گام های لازم را بر دارند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا