گوناگون

بازهم پرواز بمب افکن‌های بی ۵۲ آمریکا در خلیج فارس

سخنگوی وزارت‌ خارجه آمریکا امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به سؤالی درباره تحریم‌ها گفت: هیچ چیزی در برجام نیست که ما را از مقابله با رفتار شرورانه رژیم ایران منع کند، شامل برنامه موشک بالستیک، حمایت از تروریسم و پشتیبانی از نیابتی ها در منطقه……

او افزود: ما از توان اسراییل حمایت می‌کنیم در این‌که از حق دفاع از خود استفاده کند و ما هرگونه اقدامی که امنیت اسراییل را به‌ طور خاص و امنیت منطقه‌ ای اسراییل را به‌طور عام تهدید کند، محکوم می‌کنیم.

بازهم پرواز بمب افکن‌های بی ۵۲ آمریکا در خلیج فارس

به گزارش اسپوتنیک، بر پایه داده‌های منابع مانیتورینگ هواپیمایی غربی، یک جفت بمب افکن استراتژیک آمریکایی B-52H Stratofortress روز جمعه از سرزمین اصلی ایالات متحده به منطقه خلیج فارس در جنوب غربی ایران پرواز کرد.

مسیر پرواز آنها در خاورمیانه از روی اسرائیل، اردن، عربستان سعودی، کویت، خلیج فارس و قطر گذشت. گفته می شود هواپیماها برای سوخت گیری در پایگاه هوایی الودید قطر فرود آمدند.

این بمب افکن ها که دارای توانایی حمل سلاح هسته ای هستند در اوایل روز جمعه پس از پرواز فرا اقیانوس اطلس بر فراز اروپای شرقی پرواز کردند. آنها از لهستان، اسلواکی، مجارستان، رومانی، بلغارستان و همچنین یونان عبور کردند و سپس از دریای مدیترانه به سمت خاورمیانه چرخیدند.

یک جفت B-52H از پایگاه نیروی هوایی Minot در داکوتای شمالی بلند شد. پس از دو بار سوخت گیری از هواپیماهای نفتکش آمریکایی بر فراز اقیانوس اطلس، بمب افکن ها حدود ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران بر فراز انگلیس و دانمارک پرواز کردند و سپس وارد حریم هوایی لهستان شدند.

هنوز اطلاعیه رسمی نیروی هوایی آمریکا درباره پرواز بمب افکن های استراتژیک آمریکایی وجود ندارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا