جوانان

یک سال گذشته در پی جنگ داخلی یمن ۱۴۰۰ کودک کشته شدند

 یکی از فقیرترین کشورهای جهان- از سوی عربستان سعودی، با پشتیبانیِ ایالات‌متحده و جنگ‌افزارهایش، طی یک سال گذشته جنک، جان ۱۴۰۰ کودک  را گرفته و تأسیسات زیربنایی این کشور را به خاک‌و‌خُل مبدل کرد. …..

بر اساس گزارش سازمان‌های بین‌المللی، آسیب‌های ناشی  از بمباران چهارماههٔ این کشور بیش از آسیب‌هایی است که چهار سال جنگ شدید داخلی در سوریه وارد آورده است. سازمان ملل اعلام کرده است که، از آغاز بمباران شدید هوایی و حمله‌های زمینی عربستان و متحدانش در منطقه، بیش از ۱۴۰۰۰ کودک در یمن کشته شده‌اند.

“هدی الصراری” رئیس سازمان دفاع از حقوق و آزادی‌ها در “یمن” طی آماری هشدار داد: تنها در سال گذشتە ١۴٠٠ کودک یمنی بین سنین ١٠ تا ١۵ سال در جبهەهای نبرد شبە نظامیان حوثی کشتە شدند.
طبق آمارهای ” رئیس سازمان دفاع از حقوق و آزادی‌ها دریمن”، شبە نظامیان “حوثی” بیش از ٣٠ هزار کودک را برای مشارکت داوطلبانە و ١٠ هزار تن را نیز بە صورت اجباری برای شرکت در عملیات رزمی مستقیم یا غیر مستقیم سربازگیری کردند.

“هدی الصراری” در جریان اولین همایش حقوق بشر در مارب تاکید کرد کە: بر اساس قوانین بین‌الملل،  سربازگیری و استفاده از کودکان از سوی گروه‌های مسلح یا نیروهای مسلح، ممنوع است.

کارشناسان امور نظامی این اقدام “حوثی‌ها” را وام گرفتە از رژیم ایران تعبیر کردە کە در  جنگ با عراق، از کودکان بە عنوان ابزار استفادە و هزاران کودک ایران را قربانی اهداف قرون وسطایی خود کردند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا