گوناگون

محمد باقر قالیباف، فاسدترین فرد نظامی رژیم و قاسم سلیمانی مرموزترین چهره آن

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس ایران در واکنش به فایل صوتی محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران و انتقادات او درباره قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس ایران نوشت که اجازه نخواهد داد تا با فرصت طلبی برای رسیدن به مقاصد سیاسی به قاسم سلیمانی “جفا شود.”…..

او در توییتر خود نوشت که “تدبیر  سلیمانی میدان‌ها را فتح و معابر دیپلماسی را باز می‌کرد؛ چیزی جز سیاست‌بازی یا ساده لوحی نمی‌تواند این حقیقت روشن را کتمان کند.” او کدام معابر دیپلماسی را باز کرده و یا به خاطر مقاصد ضد مردمی در نگهداشت حکومت  استبداد دینی جان چندین هزار نفر را به خطر انداخته و به کشتن داده است هیچ اشاره ای نمی شود.

او در ادامه نوشت که نخواهند گذاشت، حالا که قاسم سلیمانی کشته شده “با فرصت‌طلبی برای رسیدن به مقاصد سیاسی به او جفا کنند و نقش تاریخی” او را “وارونه جلوه دهند.” این برای اولین بار نیست که  از سوی قالیباف تاریخ تحریف می شود و حقایق زیر پا گذاشته می شود.

در یک فایل صوتی که به تازگی منتشر شده است محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، در مصاحبه با سعید لیلاز اقتصاددان نزدیک به دولت از کارشکنی روسیه در مذاکرات برجام و همچنین تقابل دستگاه دیپلماسی با تصمیمات نظامی و به ویژه نقش قاسم سلیمانی می‌گوید.

واکنش وزیر خارجه سابق آمریکا به انتشار فایل صوتی مصاحبه ظریف

مایک پومپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا در واکنش به فایل مصاحبه محمد جواد ظریف در توییتی با اشاره به عملیات دولت ترامپ در بغداد و کشتن قاسم سلیمانی نوشت: “حمله فوق العاده دولت ما به قاسم سلیمانی تاثیر بسیار زیادی بر ایران و خاورمیانه داشته است. اگر حرف من را باور نمی‌کنید، از جواد ظریف بپرسید.”

پمپئو افزود: “رئیس جمهور بایدن همچنان فکر می‌کند که کشتن سلیمانی کار اشتباهی بوده است.”

۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ قاسم سلیمانی و فرماندهان نیروهای حشد‌ شعبی در حال حرکت در دو خودرو از فرودگاه بغداد در قسمت بارگیری بودند که توسط پهپادهای ارتش آمریکا خودروهایشان هدف قرار گرفته و کشته شدند.

ظریف در فایل صوتی که منتشر شده است از استفاده سپاه قدس و قاسم سلیمانی از شرکت هواپیمایی مسافربری ایران ایر برای پروازها به سوریه خبر می‌دهد.

ظریف می‌گوید: “سلیمانی درواقع معتقد بوده چون “میدان” اصل است، فرضا اگر استفاده از هما ۲ درصد نسبت به ماهان مزیت داشته باشد باید از هما استفاده کرد، ولو آنکه ۲۰۰ درصد به دیپلماسی کشور هزینه بخورد.”

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا