جوانان

نامزدهای دستچین شده و مورد تأیید علی خامنه‌ای

جلودارزاده: «شما بهترین روسای جمهور دنیا را هم به ایران بیاورید نمی‌تواند کار کند.» می توان با این سخن خانم سهیلا جلودارزاده موافقت کرد زیرا، از هم‌اکنون برای انتصاب چنان رئیس‌جمهوری که توان خدمت به”حفظ نظام” بر گرد ولی فقیه و نگهبانی از منافع کلان سرمایه‌های تجاری و مالی را داشته باشد برنامه ریزی‌هایی در دست اجرا است. …….

به گزارش برنا، سهیلا جلودارزاده، نماینده مجلس دهم، در رابطه با شرایط فعلی انتخابات در کشور گفت: فضای جامعه ما مضطرب و نگران و پر از تشویش است حداقل یکی از اعضای هر خانواده ای بیمار شده و حال و هوای خانواده ها اینچنین است و به فکر دارو و درمان هستند؛ این درحالی است که سایر کشورها همه واکسن می زنند و برنامه ای پیش روی آنها قرار گرفته است از این رو مردم ما چندان به انتخابات فکر نمی کنند.

جلودارزاده در رابطه با امکان ریاست جمهوری زنان در ۱۴۰۰ گفت: «من فکر نمی کنم امکان حضور زنان در عرصه ریاست جمهوری فراهم باشد ولی اگر بشود بسیار خوب است. ساختار حکومت ما مشکلاتی دارد که باید بازنگری و آسیب شناسی شود چرا همه ریاست جمهوری های ما به این شکل دوره خود را تمام می کند؟ این مشکل باید آسیب شناسی شود شما بهترین روسای جمهور دنیا را به ایران بیاورید ببینید آیا می توانند کار کنند؟ باید بررسی شود و ببینیم چرا چنین وضعیتی حاکم است و چرا احزاب ما پا نمی گیرند. (در نظام ولایت فقیه همه قدرت در اختیار ولی فقیه است.)»

نارضایتی عمومی از سیاست ها و عملکرد ایران برباد دِه رژیم روز به‌روز گسترده‌تر می‌شود. خودداری بخش قابل‌ملاحظه‌ای از مردم از شرکت در شعبده‌بازی‌ای تحت عنوان انتخابات، نشانگر نارضایتی عمیق توده‌های زحمتکش از سیاست ضد مردمی سردمداران رژیم کنونی است.
می‌توان با برخی از اظهارنظرهای اعلام شده موافقت کرد و بر این نکته مهم نیز تأکید ورزید که ستون فقرات هر تغییر بنیادی را حمایت‌های مردمی می‌سازند.
رژیم “ولایی” در سال های اخیر سازوکاری ازپیش مهندسی‌شده زیر نام انتخابات ریاست‌‌جمهوری جهت نمایش دموکراسی “اسلام سیاسی”‌اش برگزار می‌کند. در نظام اسلام “فقاهتی” رئیس جمهوری که از هیاهوی بسیار این نمایش تکیه بر مسند قدرت می‌زند حتی در چهارچوب قوانین مصوب خود نظام هم اختیارات مرسوم در دیگر کشورهای جهان را ندارد. تازه ولی فقیه اجرای برخی تصمیم‌ها از سوی رئیس‌جمهور بر پایه همین اختیارات محدود و بر اثر فشار مردم و نیروهای مترقی را نیز (مانند لایحه معروف مطبوعات) می‌تواند با “حکم حکومتی”‌اش ممنوع و غیرقابل‌اجرا کند و بدین ترتیب آن اختیارات محدود محدودتر هم بشود، تا آنجا که به‌گفته محمد خاتمی، رئیس قوه مجریه اصلاحات، رئیس‌جمهور به یک ” تدارکاتچی” بدل گردد! این دیگر یکی از شناسه‌های هویتی رژیم شده است که هربار بکوشد بالماسکه انتخابات را با صورتک‌های مختلف و مهره‌های از پیش گزین شده از افراد گوش به‌فرمان و حریص- درعین‌حال عبور داده شده از صافی‌های گوناگون دستگاه استبداد- به شمایل انتخاباتی “دموکراتیک” از نوع مرسوم دنیای سرمایه‌داری نزدیک کند. رژیم از میان کاندیداها نیز با مهندسی رأی دهندگان و آماردهی تقلبی آرا، فرد مشخصی را که می‌بایست نقش “تدارکاتچی” داشته باشد، بر مسند ریاست می‌نشاند.

در رژیم “فقاهتی” ریاست‌جمهوری مقامی است در خدمت اجرایی کردن سیاست ها و تصمیم های کلان ولایت فقیه که با اصول “جمهوریت” که متکی بر آراء مردم است، هیچ سنخیتی ندارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا