اخبار

رازهای بیرون افتاده از فایل صوتی؛ شناسایی عوامل توطئه!

فایل صوتی ظریف پس از سرقت برای ضربه زدن به انسجام نظام منتشر شده و شکاف عمیق بین حاکمیت را نشان می دهد. واقعیت‌های عینی اجتماعی، اقتصادی، و سیاسی و نیز تناسب نیروها در جامعه، به‌انجام رساندن مرحلهٔ ملی و دمکراتیک انقلاب و حل وظایف عام دمکراتیک را پیشِ روی نیروهای مترقی و آزادی‌خواه گذارده است……

وضع اجتماعی، اقتصادی، و سیاسی کشور، بیانگر تشدید بحران و درآمیزی مبارزهٔ دمکراتیک با پیکار طبقاتی است. این وضع زائیدهٔ هرچه محدودتر شدن پایگاه اجتماعی، سیاسی، و ایدئولوژیک هیئت حاکمه و پایان سیادت آن بر مقدرات جامعه است. تعمیق روزافزون بحران اقتصادی، روند جدائی توده‌ها از رژیم را هرچه بیشتر سرعت می‌بخشد. میلیون ها انسان به‌تدریج به مخالفان سرسخت رژیم تبدیل شده‌اند و بدین‌سان احتمال ظهور لایه‌های اجتماعی‌ای جدید که نیروهای محرکه انقلاب را شکل می‌دهند، قوی‌تر گردیده است. مسئلهٔ بی‌‌ثباتی رژیم اکنون مطرح است. این ارزیابی با واقعیت عینی جامعه انطباق دارد و علت مادی آن در عمیق‌تر شدن بحران ساختاری رژیم است. رژیم قادر به ادارهٔ امور کشور نیست.

به گزارش ایرنا، سخنگوی دولت روحانی می‌گوید فایل صوتی گفت‌وگوی بی‌سابقه محمدجواد ظریف به سرقت رفته و وزارت اطلاعات پیگیر است که ربایندگان را شناسایی کند.

ربیعی گفته: ربایش اسناد به اعتقاد ما توطئه‌ای علیه نظام، دولت، و انسجام داخلی و نهادهای کارآمد و علیه منافع ملی ما است.

او می گوید: این فایل توسط رسانه پترو دلاری کینه توز که با دلار نفتی اداره می‌شود (ایران اینترنشنال) منتشر شده است و همین امر نشانگر توطئه‌آمیز بودن ربایش و پخش گزینشی این مصاحبه است.

او در ادامه افزود: این فایل به سرقت رفته و متنشر شده است. حسن روحانی  به وزارت اطلاعات دستور دادند تا عوامل توطئه را شناسایی کنند. دولت منتظر است که وزیر خارجه از سفر به عراق بازگردد و توضیحات لازم را در زمینه سوء برداشت‌ها بدهد.

انتشار این فایل تاکنون بازتاب‌ گسترده‌ای داشته و برخی نمایندگان مجلس و رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران با خیانت‌ توصیف کردن انتشار این فایل و اهانت و توهین دانستن سخنان ظریف درباره سلیمانی، خواستار ورود شورای عالی امنیت و قوه قضاییه برای برخورد با ظریف شده‌اند.

روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران در گزارشی انتشار این فایل را خیانت امنیتی‌های اخراجی به امنیت ملی توصیف کرده و خواسته است که دستگاه قضایی و نهاد‌های امنیتی سریعاً برای افشای چهره این خائنان به ملت وارد عمل شوند.

رازهای بیرون‌ افتاده

انتشار مصاحبهٔ محمدجواد ظریف با سعید لیلاز تحت عنوان «تاریخ شفاهی دولت» نفت بر آتش جنگ قدرت در بین باندهای نظام پاشیده است. خروجی این جنگ نه تنها به نفع هیچ‌یک از جناح‌بندی های قدرت نیست بلکه بخشی از اسرار مگو را از پرده بیرون انداخته است.

یکی از موضوعات مهم در این فایل صوتی، صحه گذاشتن بر نقل و انتقال‌های قاسم سلیمانی و حمل جنگ‌افزار و شبه‌نظامی به سوریه در پوشش هواپیماهای مسافربری ماهان و ایران‌ایر است.

علاوه بر آن در این فایل صوتی مشخص می‌شود که چطور همهٔ ارکان حکومت با هم درصدد انکار جنایت سرنگون کردن هواپیمای اوکراینی بوده‌اند و ظریف مأموریت ماله‌کشی آن را به‌عهده داشته است.

موضوع اصلی اما به‌ میان کشیدن پای نفر شمارهٔ ۲ نظام (قاسم سلیمانی) است که بازی با خط قرمزهای جمهوری اسلامی است و دود آن به چشم تمامیت حاکمیت می‌رود.

به نظر می رسد به هم ریختگی اوضاع درونی نظام از قوارهٔ تصور فراتر است و موش تا انبار حکومت و اندرونی آن حفره زده است! در واقع موش‌ها در کاهدانی با هم می‌جنگند که از فرط نقب‌ زدگی، سوراخ سوراخ است.

این فایل صوتی و بیرونی کردن آن با هر مکانیزم بیانگر افزایش شقه و شکاف در نظام ولایت فقیه است. این اقدام در حالی صورت گرفته است که خامنه‌ای با اعلام دولت جوان حزب‌اللهی عزم خود را برای انقباض حاکمیت آشکار ساخته است. او با جلو انداختن گماشتهٔ خود در کیهان و نامه‌نگاری ۲۰۰تن از نمایندگان مجلس سرسپرده، القا کرده است که می‌خواهد چه کسی (رئیسی) را از صندوق بیرون بکشد.
این در حالی است که مخالفت مردم با مجموعۀ سیاست‌های رژیم جمهوری اسلامی فزونی گرفته است. محمل این مخالفت، تضاد آشتی‌ناپذیر میان خواست‌های مردم (تأمین حقوق و آزادی‌ها و پیشرفت اجتماعی و اقتصادی) از یک سو و رژیم استبداد قرون‌وسطائی و سیاست‌های ارتجاعی‌اش از سوی دیگر است. در چنین شرایطی طبیعی است که “تجمیع… انواع نارضایتی‌ها” در توده‌ها و طبقات فرودست جامعه که پایگاه اصلی انقلاب بوده‌اند هر یک را به بشکه باروتی تبدیل کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا