گوناگون

یکی از افراد پروژه فایل صوتی ظریف از آمریکا تقاضای پناهندگی کرده است

خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران و نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی اعلام کرد که در مورد انتشار فایل صوتی محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، «اطلاعات جدیدی» به‌دست آورده است…….

این خبرگزاری که سخنان ظریف را «تحریفات تاریخی و تحلیل‌های بسیار غلط از رابطه میدان با میز دیپلماسی» خوانده، یکی از «مسائل بسیار مهم» را نحوه افشای این فایل صوتی دانسته و نوشته است: «خبرنگاران تسنیم به اطلاعات جدیدی راجع به این موضوع دست یافته‌اند. همچنان‌که گفته شده این مصاحبه ذیل پروژه تاریخ شفاهی دولت آقای روحانی و با مسئولیت حسام‌الدین آشنا (مشاور حسن روحانی) انجام شده است.

اما بر اساس اخبار حاصله، در میان افراد حاضر در این پروژه فردی نیز وجود داشته که چندی پیش از آمریکا تقاضای پناهندگی کرده است!» تسنیم بدون نام بردن از این فرد افزوده است: «نهادهای امنیتی نیز درباره این پروژه، عوامل مشغول در آن و همچنین مخاطراتی که ممکن است به بیرون درز دادن این صحبت‌ها ایجاد کند به دولت تذکر داده‌اند. مشخصاً به آقای [محمود] واعظی رئیس ‌دفتر رئیس‌جمهور تذکر داده شده است.

با این حال آقای واعظی صرفاً به امتناع شخص خودش از مصاحبه در این پروژه اکتفا می‌کند اما دولت مانع ادامه یا اصلاح این پروژه توسط حسام‌الدین آشنا نمی‌شود.» تسنیم همچنین افزوده است که این فایل صوتی «چندی بعد در بین بعضی سیاسیون حزبی اصلاح‌طلب دست به دست می‌شده و حتی در اختیار تقی کروبی و سپس حسین کروبی از فرزندان شخصیت‌های حاضر در فتنه ۸۸ نیز قرار گرفته بود.» یکشنبه ۴ اردیبهشت یک فایل صوتی ۱۹۰ دقیقه‌ای از گفت‌وگوی سعید لیلاز، اقتصاددان حامی دولت با ظریف در اختیار رسانه‌ها و برخی شخصیت‌های مدنی در خارج از ایران قرار گرفت. چکیده آنچه ظریف در فایل گفت این بود که در ایران نیازها و الزامات میدان جنگ و به تعبیر روشن‌تر سپاه پاسداران بر دیپلماسی و منافع ملی تسلط دارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا