بین‌المللی

آغاز تحقیقات سنای برزیل برای رسیدگی به قصور احتمالی بولسونارو در مقابله با کرونا

تحقیقات سنا در مورد رسیدگی دولت برزیل به همه‌گیری کرونا، روز سه‌شنبه آغاز شد و قانون‌گذاران روندی را آغاز کردند که ممکن است پیش از انتخابات سال آینده، دردسر بزرگی را برای “ژائیر بولسونارو”، رئیس‌جمهور برزیل به وجود آورد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، حدود ۴۰۰ هزار نفر در برزیل بر اثر کووید ۱۹ مرده‌اند که دومین نرخ بالای مرگ و میر در جهان، پس از آمریکاست. از بولسونارو، کاپیتان راست افراطی سابق ارتش، به خاطر تلاش‌های طولانی‌مدت برای کم جلوه دادن خطرات ویروس، اجتناب از ماسک و اصرار به درمان‌های اثبات‌نشده، انتقادات شدیدی شده است.

نظارت بر این تحقیق توسط سناتور “رنان کالهیروس”، قانون‌گذار کهنه‌کار و منتقد کلیدی بولسونارو صورت می‌گیرد که مسئول گزارش نهایی است. تصمیمات رویه‌ای بر عهده سناتور “عمر عزیز”، از ایالت به شدت ضربه دیده آمازوناس به عنوان رئیس کمیته و “راندولف رودریگز” به عنوان معاون وی، خواهد بود.

این تحقیق قرار است بر تأخیرهای دولت در تأمین واکسن، از جمله جزئیات مذاکرات انجام شده با داروسازان خارجی و اقدامات اشتباه در آمازوناس، جایی که سال گذشته نژاد جدیدی از ویروس بروز پیدا کرد، متمرکز شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا