اجتماعی

رسوایی بزرگ در تزریق واکسن کرونا/ مدیران و کارکنان شهرداری منطقه ۶ شهرداری تهران به جای پاکبانان

مطابق با اخباری که به رویداد۲۴ رسیده است، بیش از ۷۰ کارمند و کارگر زن و مرد شهرداری منطقه ۶ تهران سهمیه واکسن پاکبان‌ها را به خود تزریق کرده‌اند.

رویداد۲۴ بعد از شهرداری آبادان و شهرداری علی آبادکتول، حالا طبق اسنادی که به دست رویداد۲۴ رسیده برخی از کارمندان زن و مرد شهرداری منطقه ۶ تهران به عنوان پاکبان معرفی شده و در لیست دریافت واکسن قرار گرفتند. در این لیست ۱۷۹ نفره، تعدادی از افراد خانم هستند؛ این در حالی است که در پایتخت هیچ پاکبان زنی وجود ندارد!

ماجرا از این قرار بوده که ابتدا لیستی ۱۷۹ نفر برای دریافت واکسن از سوی معاونت خدمات شهری منطقه ارائه می‌شود، از این لیست، ۱۴۹ نفر به مرکز بهداشت مراجعه کرده‌اند و واکسن دریافت می‌کنند. پیگیری‌های رویداد۲۴ از افرادی که واکسن دریافت کرده‌اند، نشان می‌دهد که اتفاقات عجیبی در شهرداری منطقه ۶ تهران رخ داده است؛ برای مثال فردی که در گذشته کارمند معاونت فنی و عمران بوده و حالا «کارمند در اختیار» است، به همراه دخترش واکسن دریافت کرده است. فردی دیگر کارمند منطقه ۱۱ بوده و به واسطه حضور بردارش در منطقه ۶، واکسن زده است. در یک مورد دیگر یکی از خانم‌های شهرداری منطقه ۶ که کارمند دفتری بوده، واکسن زده و نام پدرش نیز در لیست دیده می‌شود. رویداد۲۴ در تماسی که با این فرد گرفت، از او پرسید چگونه واکسن زده که او پاسخ داد از شهرداری بازنشسته شده اما به خاطر دخترش که واکسن زده، او را نیز در لیست قرار داده‌اند.

در یک نمونه دیگر نیروی خدماتی دفتر تورج فرهادی شهردار منطقه نیز از ترس آن که شهردار کرونا نگیرد، دز اول واکسن را دریافت کرده است!

نکته عجیب‌تر اینکه شهرداری منطقه بعد از ارائه لیستی با حضور پاکبانان زن و مرد که از آن به عنوان لیست اصلاحی یاد کرده، گفته که به دلیل حجم بالای کار آن‌ها، تزریق واکسن صورت نپذیرفته و در زمان دیگری سهمیه بیشتری به منطقه اختصاص پیدا کند.

۶۹ کارمند شهرداری منطقه ۶ تهران، سهمیه واکسن پاکبان‌ها را به خود تزریق کردند

سند درخواست واکسن بیشتر برای منطقه ۶ شهرداری تهران

به گزارش رویداد۲۴ برای راستی‌آزمایی لیست ارائه شده، با برخی از این افراد به صورت ناشناس تماس تلفنی برقرار کردیم. برخی از آن‌ها اعلام کردند که کارمند و کارگر فضای سبز، بازیافت یا سایر قسمت‌های شهرداری منطقه هستند و دز اول واکسن را دریافت کرده‌اند. برخی نیز گفتند با توجه به احتمال پیش آمدن ماجرای شهرداری آبادان، درخواست دادند اسمشان از لیست خارج شود، زیرا پاکبان نبوده و کارگر فضای سبز هستند و از ترس آبرو تمایل به دریافت واکسن ندارند.

چند نفر از آنها کارمند و مدیران شهرداری منطقه ۶ بودند و به طور کلی تعداد زیادی از افراد غیرپاکبان دز اول واکسن را دریافت کرده‌اند. برخی نیز از ترس افشا شدن ماجرا تمایل به دریافت واکسن ندارند در غیر اینصورت حتی به آن وعده داده شده که اوایل خردادماه ممکن است دز اول را دریافت کنند. لیست دریافت‌کندگان با کد ملی و پرسنلی در اختیار رویداد۲۴ است و در صورت نیاز به همراه فایل صوتی مصاحبه‌شوندگان منتشر خواهد شد.

این افراد در حالی دوز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند که وزارت بهداشت در خبری به رویداد۲۴ اعلام کرده است که واکسن‌خواران دوز دوم را دریافت خواهند کرد، اما مجازات نیز خواهند شد.

این تعداد که حتی ممکن است بیشتر نیز باشند در مقایسه با شهرداری آبادان و علی‌آباد کتول یک فاجعه برای کشور و شهرداری تهران محسوب می‌شود و نشان می‌دهد همان اتفاق آبادان رخ داده اما این بار فاجعه به صورت سیستماتیک و با تعداد بسیار بالا بوده است.

این آمار فقط متعلق به یک منطقه شهرداری است و احتمالا در سایر مناطق نیز، مشابه این اتفاق رخ داده است. انتظار می‌رود شهردار منطقه به همراه کارمندان و مدیرانی که به ناحق واکسن پاکبانان را دریافت کرده‌اند و جان خود را بر دیگری ارجح دانستند، مجازات شوند و در عین حال شهرداری و شورای شهر تهران نظارت محکم‌تری بر کارمندان شهرداری داشته باشند تا واکسن‌خواران آن هم در این برهه خطیر، به جان ضعیف‌تر‌ها تعرض نکنند. نخستین درخواست این است که پیروز حناچی نظارت بیشتری بر زیرمجموعه خود داشته باشد و برخورد مناسبی با تورج فرهادی شهردار منطقه انجام شود.

زمانی که عراق به ایران حمله شیمیایی کرد؛ تعداد ماسک‌های شیمیایی از نیرو‌ها کم‌تر بود؛ رزمنده‌ها ماسک‌های خود را در زمان حمله شیمیایی یا بر صورت همرزم خود یا زن و کودکی که از سختی نفس کشیدن، صورتشان سرخ و برافروخته شده بود، می‌گذاشتند. حالا، اما دوران گذاشتن ماسک خود بر صورت دیگری به پایان رسیده و فقط خاطره‌ای از آن دوران و انسان‌هایی که دیگر نیستند، باقی مانده است. امروز در حالی که روزانه بیش از ۴۰۰ نفر جان می‌بازند، این مدیران شهری هستند که «ماسک را از صورت دیگران کش می‌روند» و به جای آنکه سهمیه واکسن متعلق به پاکبان‌ها و تطهیرکنندگان را صرف حفاظت از آن‌ها در مقابل بیماری کنند، خودشان و نزدیکانشان در صف سهمیه دیگری ایستاده‌اند و ابتدا به فکر خود و خویشاوندانشان هستند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا