گوناگون

انتخابات؛ نامزدی که تفاوت کابینه و کابینت را نمی دانست!

لشکرکشی شکست‌ خورده به‌ منظور بازارگرمی برای رئیسی……

به‌ دنبال بیانیهٔ ۲۲۰تن از اعضای مجلس «ولایی» مبنی بر دعوت از رئیسی برای کاندیداتوری در نمایش انتخاباتی سال جاری، حدود دو هزار تن از عوامل رژیم در دانشگاهها که از آنها با عنوان اساتید، فعالان دانشجویی و فارغ‌التحصیلان دانشگاه نام برده شده، طی نامه‌ ای از رئیس قوه قضائیه خواستند که وارد انتخابات ۱۴۰۰بشود.

با توجه به جمعیت ۴میلیونی دانشجویان و شمار دهها هزار نفری کادر علمی دانشگاههای کشور، امضای تنها دو هزار نفر پای این نامه، شکستی آشکار برای خامنه‌ای در فضاسازی برای کاندیدای مورد نظرش محسوب می‌شود.

خبرگزاری ایسنا امروز در گزارشی با عنوان “من هم می‌خواهم رئیس‌جمهور شوم”، نوشت: شاید آن پیرمردی که مدتی است فیلم او در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود و در دوره قبل انتخابات قصد داشت رئیس‌جمهور شود اما تفاوت “کابینه” و “کابینت” را نمی‌دانست چندان هم مقصر نبوده چرا که گویی بدون داشتن سوابق اجرایی کلان و با اعتماد به‌ نفسی مثال‌ زدنی می توان خود را یکی از نامزدهای کاندیداتوری ریاست جمهوری اعلام کرد.

این منبع نوشت: هرچند به گفته برخی ناظران، بسیاری از کسانی که خود را کاندیدا می‌نامند نه برای رئیس‌جمهور شدن، بلکه برای معروف شدن و رسیدن به مناصب بالای مدیریتی و یا وزارت و سهم‌ خواهی از رئیس‌جمهور آینده و یا جریانات سیاسی کشور، خود را به عنوان نامزد انتخابات مطرح می‌کنند که البته همین موضوع هم جای انتقاد دارد؛ چرا که شان مقام ریاست جمهوری که شخص دوم مملکت و نفر اول اجرایی کشور است با کاندیداتوری خیلی از مدعیان، آن هم بدون سابقه خاص اجرایی و مدیریت کلان، پایین می‌آید. به هر حال این روزها همه می‌خواهند رئیس‌جمهور شوند، شما چطور؟

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا