بین‌المللی

خبرگزاری فرانسه؛ تظاهرات گسترده در کلمبیا علیه لایحه اصلاح قانون مالیاتی

چندین شهر بزرگ کلمبیا روز چهارشنبه شاهد برپایی تظاهرات علیه طرح دولت برای اصلاح قوانین مالیاتی بود.

به گزارش صداوسیما؛ چندین شهر بزرگ کلمبیا روز چهارشنبه شاهد برپایی تظاهرات علیه طرح دولت برای اصلاح قوانین مالیاتی بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بوگوتا، در پایتخت و بسیاری از دیگر شهر‌های کلمبیا مردم به پیش نویس اصلاحات مالیاتی مطرح شده از سوی ایوان دوک، رئیس جمهور راستگرای کلمبیا تظاهرات کردند.

این تجمعات در حالی در کلمبیا برگزار می‌شود که این کشور با موج سوم همه گیری کووید-۱۹ مواجه شده است.

بسیاری از اتحادیه‌های کارگری، آموزشی و همچنین انجمن‌های بومی و سایر بخش‌هایی که این پیش نویس را رد می‌کنند، معتقدند این اصلاحات به طبقه متوسط آسیب می‌زند و در اوج بحران سلامتی نامناسب است. پارلمان کلمبیا هم اکنون متن پیش نویس اصلاحات را بررسی می‌کند.

تظاهر کنندگان در بوگوتا، پایتخت کلمبیا در ساعات صبح به طرف قلب تاریخی پایتخت که مقر ریاست جمهوری و پارلمان در آن قرار دارد، راهپیمایی می‌کردند. در سایر شهر‌های کلمبیا مانند، مدلین واقع در شمال غرب، کالی در جنوب غرب و بارانکیلا در شمال صفوف تجمعات شکل می‌گرفت.

این فراخوان به درخواست کمیته ملی اعتصاب که از سال ۲۰۱۹ تظاهرات متعددی را برای درخواست تغییر در سیاست رئیس جمهور محافظه کار آغاز کرده است، برگزار شد. دوره ریاست جمهوری ایوان دوک در اوت سال ۲۰۲۲ به پایان می‌رسد.

با وجود این، برخی به علت وخیم شدن همه گیری کرونا، لغو تظاهرات را درخواست کردند.

دادگاه اداری حتی روز سه شنبه به شهرداران دستور داده بود بسیج را ممنوع کنند و ارگان مدافع مردم، نهاد عمومی دفاع از حقوق بشر نیز خاطر نشان کرد ”دعوت به بسیج اجتماعی در این دوره که برای سلامتی و جان مردم بسیار پر خطر است، مناسب نیست“.

اما سازمان دهندگان با تاکید بر حق تظاهرات، ضمن درخواست برای رعایت تدابیر حفظ سلامتی، دعوت برای بسیج را حفظ کردند.

کلمبیا با دو میلیون و ۸۰۰ هزار مورد ابتلا به کووید-۱۹ سومین کشور آمریکای لاتین است که بعد از برزیل و آرژانین، بیشترین آلودگی به ویروس کرونا را متحمل شده است و شمار قربانیان در این کشور به ۷۲ هزار و ۲۰۰ نفر رسیده است که بعد از برزیل و مکزیک بیشترین قربانیان را در آمریکای لاتین داشته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا