گوناگون

ظریف: نشانه‌های مثبت در مذاکرات وین و منطقه‌

این چهارمین مقصد سفر منطقه‌ای ظریف است. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیش از این به قطر، عراق و عمان سفر کرده است.

بهارنیوز-«محمد جواد ظریف»، در شناسه کاربری‌اش در توییتر از وجود نشانه‌های مثبت در مذاکرات وین و منطقه‌ای خبر داد و در توییتر نوشت: «همزمان با آنکه معاون وزیر امورخارجه، عباس عراقچی با شایستگی رهبری گفتگوها برای احیای برجام را برعهده دارد، من بازدیدم از کشورهای حاشیه خلیج فارس را با دیدار از کویت و ملاقات با نخست وزیر شیخ صباح الخالد و وزیر خارجه دکتر شیخ احمد ناصر پایان می‌دهم. تمرکز بر طرح صلح هرمز (امید) برای منطقه‌مان بود. نشانه‌های مثبت در هر دو مسیر (وین و منطقه) به چشم می‌خورد.»
ظریف در سفر امروزش به کویت با مقامات این کشور دیدار کرد  و در خصوص مسائل دوجانبه و همچنین تحولات منطقه به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداخت.

این چهارمین مقصد سفر منطقه‌ای ظریف است. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیش از این به قطر، عراق و عمان سفر کرده است. ظریف روز گذشته (چهارشنبه) در عمان با معاون سلطان و وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد. وی همچنین با محمد عبدالسلام هم ملاقات کرد. ظریف همچنین با «ارتشبد نعمانی» وزیر دفتر سلطان عمان به رایزنی و تبادل نظر پرداخت.
رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در اولین مقصد سفرش نیز در دوحه با امیر و وزیر خارجه قطر دیدار و به گفت‌وگو درباره مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت. رئیس دستگاه دیپلماسی پس از آن به بغداد سفر و با مقامات عراقی دیدار کرد و در ادامه این سفر به اربیل رفت و با مقامات منطقه کردستان عراق دیدار و به گفت‌وگو پرداخت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا