اخبار

سران رژیم نمونه وقاحت بی حد و مرز

هادی خامنه ای،در مصاحبه ای گفت: در گذشته دو سه تا قصر بیشتر نداشتیم اما حالا هر جا می‌رویم قصر است……

برادر خامنه‌ای در پاسخ به این سئوال مهدی نصیری (مدیر مسئول سابق کیهان) در جدیدترین سلسله گفت‌وگوهای خود تحت عنوان برنامه «عصر حیرت»، مبنی بر اینکه شما اخیرا از ضرورت گفتگوی ملی صحبت کردید. وقتی از گفتگوی ملی صحبت می کنیم گویا با یک معضل ملی مواجه هستیم مثلا نوعی بحران ملی در کار هست که سخن از گفتگوی ملی می گویید. همینطور است؟

هادی خامنه ای گفت: بله تقریبا همینطور است. ما الان در همه زمینه ها دچار نوعی بحران هستیم.

او گفت: امروز کسانی از سخنرانان تعصبشان نسبت به بدحجابی و بی حجابی خیلی بیشتر از گرسنگی و فقر و فلاکت مردم و بیکاری جوان ها است. این در حالی است که در گذشته دو سه تا قصر بیشتر نداشتیم اما حالا هر جا می رویم قصر است، خوب اینها از کجاست؟ چرا کسی سراغ اینها نمی رود؟ چرا کسی رسیدگی نمی کند به اینها؟ زمان و برهه ای نیست که صحبت از اختلاس های بزرگ نباشد. واقعا خجالت آور است.
این در حالی است که در اثر سیاست‌های فاجعه بار حکومت ولایی هر روز بر میزان فقر و محرومیت در جامعه ما افزوده می شود. در جامعه‌ای که تا پیش از کرونا بنا به‌‌آمار رسمی موجود، ۲۷ درصد آن زیر خط فقر روزگار می‌گذراندند، اکنون کرونا مزید بر علت شده تا همین نهادهای حکومتی- مانند مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی- نسبت به افزایش جمعیت زیر خط فقر هشدار بدهند و از افزایش حداقل ۲/۶ میلیون نفری جمعیت بیکاران ابراز نگرانی کنند!
نبود زیرساخت‌های توسعه‌یافته، نبود اشتغال پایدار، فقدان سرمایه‌گذاری‌های تازه، به‌کار‌ نگرفتن نیروی انسانی حتی متخصصان و تحصیل‌کردگان در ادارات و معدود واحدهای صنعتی، و از آن سو هم به‌صرفه نبودن کشاورزی و دامداری به‌خاطر مکانیزه نبودن کشت و نبود حمایت از تولیدات کشاورزی و دامداری سبب شده است تا گسترهٔ رنج‌ها و محرومیت‌های ناشی از بیکاری و دربدری، بی‌سامانی امور کشور، و فساد مالی گسترده حکومتی نه‌تنها زندگی و آیندهٔ زحمتکشان شهر و روستا بلکه امروزه هستی قشرهای میانی جامعه را نیز دربرگرفته است.
سیر شتابناک افزایش قیمت‌ها و نامتعادل بودن سطح دستمزد و حقوق دریافتی با آن، تهیه ضروری‌‌‌ترین مواد لازم برای معیشت و گذران زندگی‌ای ساده و بخورنمیر را نیز بسیار دشوارتر از پیش کرده است و اکنون به آرزوی اکثر خانواده‌ها در کشور ما بدل شده است. کشوری مثل کشور ما، با داشتن منابع غنی طبیعی و نیروهایی جوان و مستعد کار و تلاش، به‌دلیل سیاست‌های ضد مردمی رژیم ولایت فقیه در ادارهٔ امور، ساکنانش از تأمین یک زندگی حداقل برای خود نیز محروم مانده اند.
مردم میهن ما زندگی‌ای خالی از امکانات لازم برای زیستی سالم و درخور شأن و منزلت انسانی را سپری می‌کنند. باهمهٔ توان به دفع ستمی که بر مردم ما می‌رود، باید دست در دست همدیگر به‌چاره برخیزیم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا