گوناگون

خامنه‌ای: سیاست خارجی در وزارت خارجه تعیین نمی‌شود

علی خامنه‌ای ساعتی پیش طی سخنرانی که از روز گذشته دفترش آن را «مهم خوانده» بود تکلیف محمدجواد ظریف، محمد احمدی‌نژاد و مصطفی تاجزاده را مشخص کرد. خامنه‌ای،  طی سخنانی از نیروی قدس سپاه به عنوان اهرمی در برابر دیپلماسی انفعالی در غرب آسیا تقدیر کرد. او گفت که سیاست خارجی همواره در مجمع بالادست وزارت خارجه تعیین می‌شود…..

از چند روز پیش اعلام شده بود که علی خامنه‌ای، قرار است روز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت (دوم ماه مه) سخنانی ایراد کند. او امروز در چهارمین فراز از سخنرانی‌اش٬ به موضوع انتشار عمومی مصاحبه محرمانه محمدجواد ظریف٬ وزیر امور خارجه بر گمارده اش پرداخت و آن‌را «خطای بزرگ» خواند.

این سخنان در شامگاه یکشنبه به طور مستقیم از شبکه سراسری تلویزیونی زیر نظر بیت رهبری منتشر شد. او گفت: «اخیرأ حرف‌هایی هم از برخی مسئولان شنیده شد که تأسف‌آور بود؛ اینکه تکرار حرف‌های خصمانه دشمنان و آمریکا انجام شود.» اشاره او بدون نام بردن از محمدجواد ظریف٬ به انتشار مصاحبه محرمانه اخیر وزیر امور خارجه بود.

او همچین تاکید کرد: «اینکه بخشی بیاید و بخش دیگری را نفی کند اصلأ معنایی ندارد و نباید از مسئولان جمهوری اسلامی چنین رفتاری سر بزند.»

علی خامنه‌ای در بخشی از این سخنرانی تاکید کرد: «سیاست خارجه کشور در وزارت امور خارجه تبیین نمیشه وزارت امور خارجه فقط مجری است.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا