گوناگون

شکایت دادستانی کل ارمنستان از رئیس جمهور این کشور

اتحادیه وکلای ارمنستان از به جریان انداختن پرونده‌ای در دادستانی کل این کشور علیه آرمن سرکیسیان به جرم دو تابعیتی بودن وی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، دفتر دادستانی کل ارمنستان از گشودن پرونده‌ای در خصوص جرم احتمالی رئیس جمهوری این کشور به اتهام دو تابعیتی بودن پیش از نامزد شدن برای انتخابات ریاست جمهوری ارمنستان خبر داد.

بر اساس این گزارش، گفته می‌شود شکایت مذکور بر اساس شکوائیه تنظیم شده توسط اتحادیه وکلای ارمنستان در دادگاه به جریان افتاده است.

در همین راستا، «آرا زاگرابیان» رئیس اتحادیه وکلای ارمنستان با صدور بیانیه‌ای در همین خصوص از گشودن پرونده‌ای در دادستانی کل این کشور علیه «آرمن سرکیسیان» خبر داده است.

وی در بیانیه خود آورده است: بدینوسیله مایلم اعلام کنم که ۵۳ تن از وکلا شکوائیه‌ای علیه رئیس جمهور ارمنستان تنظیم کرده و وی را متهم به ارتکاب جرم در خصوص افشا نکردن دو تابعیتی بودن خود نموده‌اند. سرویس ویژه بازجویی از انجام بازجویی‌های لازم در این خصوص امتناع ورزیده است. اکنون من می‌توانم گزارش دهم که دفتر دادستانی کل تصمیم سرویس ویژه بازجویی را رد کرده و پرونده‌ای در خصوص جرم ارتکابی رئیس جمهور با استناد به بند یکم قانون ۳۲۵ جرایم کیفری به جریان انداخته است.

لازم به ذکر است بنا به ادعای شاکیان پرونده، رئیس جمهور ارمنستان پیشتر بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۲ شهروندی بریتانیا را نیز داشته و با اینحال با مخفی نگه داشتن این موضوع، در انتخابات سال ۲۰۱۸ شرکت کرده که بر اساس ماده قانونی مذکور در شکوائیه اتحادیه وکلای ارمنستان مرتکب جرم شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا