بین‌المللی

افزایش جرائم سیاسی گروه‌های راست افراطی در آلمان

هورست شوفر وزیر کشور آلمان هشدار داد، سال گذشته جرائمی که تحت انگیزه های سیاسی در کشورش انجام شده افزایش قابل توجهی داشته و جرائمی که گروههای راست افراطی انجام داده اند بی سابقه بوده است.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز نوشت: این مقام آلمانی امروز سه شنبه ضمن بیان این مطلب گفت این آمار بسیار هشدار دهنده است و چنین روندی در چند سال گذشته آغاز شده است. در دوران همه گیری کرونا ما شاهد افزایش دو قطبی شدن بحث های سیاسی شده ایم.

شوفر گفت: قتل های انجام شده تحت تاثیر انگیزه های سیاسی که اخیرا روی داده شامل تیراندازی به ۹ نفر در یک قهوه خانه توسط یک فرد مسلح نژادپرست در شهر هانوئو و حمله با چاقو به یک زوج در درسدن بوده که یک نفر در این حادثه کشته شد.

رویترز نوشت: جرائم راست افراطی در آلمان سال گذشته میلادی با افزایشی تقریبا ۶ درصدی نسبت به سال قبل آن به ۲۳ هزار و ۶۴ مورد رسید و بیش از نیمی از همه جرائم انجام شده با انگیزه های سیاسی صورت گرفته که بالاترین سطح از زمان آغاز گردآوری داده ها در این زمینه توسط پلیس در سال ۲۰۰۱ بوده است.

در آستانه انتخابات سراسری در آلمان در ماه سپتامبر (شهریور)، مسائل امنیتی به یکی از موضوع های اصلی سیاسی در این کشور تبدیل شده است. دستگاه های اطلاعاتی در آلمان نگران هستند که کنشگران راست افراطی تلاش کنند با استفاده از استیصال عمومی از قرنطینه به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر کووید-۱۹، تحریک به خشونت علیه نهادهای دولتی کنند.

دادستان های آلمان روز سه شنبه گفتند فردی را بازداشت کرده اند که پیامی با محتواهای نفرت انگیز را از طریق ایمیل برای مقامات دولتی ارسال کرده است. فرد مظنون که ۵۳ سال دارد با استفاده از نام مخفف یک گروه نئونازی که مسئول قتل ۱۰ نفر است اقدام به ارسال این پیام ها کرده است.

وی در جریان عملیات جستجو در آپارتمانش در برلین بازداشت شد و به ارسال تهدید و پیام های تنفربرانگیز در یک دوره سه ساله به سیاستمداران دولتی متهم شده است.

فرد مظنون نامه های خود را با علامت مخفف متعلق به گروه زیرزمینی سوسیالیست ملی /Nationalsocialist (Nazi)/ ارسال می‌کرد. این گروه در کشتار ۸ تبعه ترک، یک یونانی و یک پلیس زن المانی بین سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۷ مقصر شناخته شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا