اخبار

موضوع اصلی مردم انتخابات نیست،خواستار زندگی در شأن و جایگاه انسانی است!

مصطفی تاج زاده،که خود را کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ معرفی کرده گفته است: با رد صلاحیت‌ها و قلع و قمع آنچنان کرده اند که انتخابات تبدیل به انتصابات شده است. فکر می‌کنند زرنگی می‌کنند و با این کارها انتخابات را مهندسی می‌کنند اما قدم به قدم از مردم دورتر می‌شوند. حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امینت مجلس پیشین هم گفته: امروز دیگر موضوع اصلی مردم انتخابات نیست…..

سعید محمد، فرماندۀ برکنار شدۀ قرارگاه خاتم‌الانبیاء، بزرگترین هولدینگ اقتصادی سپاه پاسداران و خاورمیانه، که خود را نامزد انتخابات ریاست جمهوری کرده، در نامه‌ای خطاب به همۀ نامزدهای این انتخابات هشدار داده که مردم از “وضع کنونی” از سفرۀ خالی و عقب‌ماندگی، از فساد و ناکارآمدی حاکمان جمهوری اسلامی خسته و عصبانی اند و تحولی عظیم در عرصه و شیوۀ حکمرانی را می‌خواهند.

به گزارش رادیو بین المللی فرانسه، در این نامه سعید محمد گفته است که “مردم به شدت از سفره، اقتصاد و معیشت خود ناراضی هستند […] و متهم این وضعیت ناراحت‌کننده کارگزاران نظام اسلامی هستند.”

به گفتۀ فرماندۀ پیشین سپاه پاسداران مردم از “وضع کنونی” از “باندبازی”، “از ریاکاری‌ها، تبعیض‌ها و بی‌عدالتی‌ها، از اشرافیت سیاسی و اقتصادی، از قول‌دادن‌ها و عمل نکردن‌ها و شنیدن اخبار روزانۀ فساد خسته شده اند.” و “تحولی عظیم را مطالبه می‌کنند.”

سعید محمد سپس تصریح کرده است که “مشکلات، عقب‌ماندگی‌ها و ناکارآمدی‌ها […] منجر به کاهش اعتماد عمومی مردم” به مجریان و مدیران حکومت اسلامی شده است.

او گفته است که مردم از “مدیران و مسئولان اجرایی کشور شدیداً ناراحت” و خواستار “تحولی عظیم و همه‌جانبه جهت عبور از وضعیت نامطلوب کنونی” هستند. باید فساد بی‌سابقه و ظلم روحانیت حاکم و سه قوهٔ اجرایی، مقننه و قضایی کشور به مردم را بر این مجموعه اضافه کرد. اغراق نیست اگر بگوییم این درجه از فساد و غارت آشکار منابع ملی کشور در تاریخ معاصر میهن ما بی‌سابقه است.

انتخابات رژیم و متوسل شدن سران رژیم بە خودزنی سیاسی

“مجتبی ذولنوری” در رابطە با انتشار فایل صوتی “ظریف” دولت روحانی را بە فریب افکارعمومی متهم کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس رژیم ایران روز سەشنبە علت فشار تحریم‌ها را مسئولان وزارت خارجە رژیم خواند کە خطوط قرمز در برجام را رعایت نکردەاند.

ذولنوری با حملە بە وزارت خارجە رژیم ایران سعی کرده است حرف‌های خامنەای کە در سخنرانی روز یکشنبە گفتە بود وزارت امور خارجە فقط مجری است و هیچ صلاحیتی ندارد را اصلاح کند و این دستگاە را مستقل در تصمیم گیری برای تبرئە سپاە پاسداران رژیم کە خامنەای آن را بالادست وزارت خارجە خواند نشان دهد.

پیشتر”علی خامنەای” رهبر رژیم ایران در سخنرانی روز یکشنبە بە انتشار این فایل صوتی واکنش نشان دادە و حرف‌های “ظریف” را تکرار حرف‌های دشمنان رژیم خواندە بود.

“میدان” در قبال اختیارِ سیاست خارجی کشور به کجا پاسخگوست؟

ایکاش میدان، همانقدر که اصرار بر تصمیم‌گیری سیاستِ خارجی دارد، متقابلاً در برابر تصمیماتش پاسخگو هم میبود. اَمری که در ایران وجود ندارد.
رویدادهای سیاسی و اجتماعی در میهن ما در خلال دههٔ اخیر تجربه‌یی ارزشمند در آزمون نظریه‌های سیاسی نیروهای مختلف در بر داشته است. از تزهای “آرامش فعال” و “فشار از پایین و چانه‌زنی در بالا” گرفته تا شعار ضرورت شرکت در روندهای انتخاباتی گوناگون رژیم با توجیه “انتخاب میان بد و بدتر”، و بالأخره شعار “اعتمادسازی با حاکمیت” از سوی فرصت‌طلبان و استحاله‌شدگان در ساختارهای قدرت، همچون عارف و شرکا در “شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان”، همگی، نتایجی مهم به‌همراه داشته‌اند که توجه به آن‌ها ضروری است.
تجربه تاریخی نشان داده است که، دوران سیاست‌بازی‌های اصلاح‌طلبان حکومتی و ترویج نظریهٔ اصلاح‌پذیری “نظام سیاسی” کنونی به‌قصد حفظ حاکمیت رژیم ولایی به‌پایان رسیده است و بخش‌های هرچه بیشتری از مردم، به‌ویژه توده‌های کار و زحمت، دنبال راهکارهایی جدی برای حل معضل‌های گسترده اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا