گوناگون

وقتی نوبت به ایران می‌رسد!

این بخشی از یک موزیک ویدئوست که امروز بعد از پیام عربیِ #خامنه‌ای به فلسطینی‌ها از شبکه خبر جمهوری اسلامی پخش شد. در این موزیک ویدئو، خامنه‌ای «رهبر ارتش خداوند» خوانده می‌شود که همگان، از انواع زنان و مردان، باحجاب و بی‌حجاب تا دخترکی که ساز در دست دارد، همه به او سلام می‌کنند و منتظر آمدنش به بیت‌المقدس‌اند!…….

در پیام عربی‌اش هم به فلسطینی‌ها گفت که باید برای برگزاری رفراندوم مبارزه کنند؛ رفراندومی که همه‌ی اقوام و ادیان در آن مشارکت کنند، و گفت که هیچکس نمی‌تواند در مترقی بودنِ این روش دموکراتیک تردید کند. و سرانجام از مبارزان فلسطینی خواست که آنقدر به مبارزه ادامه دهند تا رژیم غاصب را ناچار به قبول مطالبه کنند.

البته آنچه در این پیام و آن موزیک ویدئو آمده فقط مخصوص فلسطینی‌هاست! به ایران که می‌رسد آن دختر بی‌حجاب بازداشت و سرنوشتش طعمه‌ی گشت ارشاد و دادگاه می‌شود و آن سازی که دست آن دخترک است «با اهداف انقلاب اسلامی سازگاری ندارد». به ایران که می‌رسد مطالبه‌ی رفراندوم می‌شود تبلیغ علیه نظام و کسانی که برای این مطالبه، مبارزه کنند می‌شوند اغتشاشگر و فتنه‌گر. در فلسطین، اسم آن رژیمی که جلوی حق انتخاب آزاد مردم را می‌گیرد می‌شود رژیم غاصب، اما به ایران که می‌رسد اسمش می‌شود شورای نگهبان.

خلاصه آن پیام و این موزیک ویدئو در یک چیز با هم مشترک‌اند! هر دو بخشی از یک دروغ بزرگ‌اند: دروغی به نام جمهوریِ اسلامی.

محمدجواد اکبرین

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا