گوناگون

ستاد ملی کرونا: در حال عبور از قله بیماری هستیم

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا می‌گوید شهرهای قرمز به ۴۶ مورد کاهش یافته‌، روند ابتلا در ۲۵ شهر نزولی شده اما میزان مبتلایان بستری در بیمارستان‌ها زیاد است. واکسیناسیون گروه سنی ۸۰ به بالا هم‌چنان به کندی انجام می‌گیرد……

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا می‌گوید میزان مبتلایان بستری در بیمارستان‌ها زیاد است اما ایران در حال عبور از قله بیماری است. علیرضا رئیسی از کاهش شهرهای قرمز به ۴۶ مورد خبر داد.

تعداد شهرهای قرمز در ایران به ۴۶ مورد رسیده و ۲۶۳ شهر در وضعیت نارنجی قرار دارند. سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا می‌گوید روند بیماری در ۲۵ استان کاملا نزولی شده اما در برخی نقاط هنوز این روند شتاب نگرفته است.

خبرگزاری ایسنا به نقل از علیرضا رئیسی نوشت: «در حدود پنج استان گرچه به قله نزدیک شدیم اما روند نزولی سرعت نگرفته و امیدواریم هفته آینده تعداد شهرهای قرمز کمتر شود.»

رئیسی روز شنبه ۱۸ اردیبهشت، از لزوم دقت و مراقبت‌های بیشتر در خراسان شمالی، آذربایجان شرقی، هرمزگان و تهران یاد کرد و از توقف روند صعودی ابتلا به کرونا در این استان‌ها خبر داد.

او در باره واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال نیز گفت: «واکسن به تعداد کافی موجود است و افراد عجله نکنند و این طور نیست که نوبت‌شان بسوزد.»

بسیاری سالخوردگان و همراهان آنها شکایت کرده‌اند که به خلاف وعده مقامات، پیامکی در ارتباط با نوبت تزریق واکسن دریافت نکرده‌اند و هنگام مراجعه به خانه‌های بهداشت نیز زمان زیادی در صف معطل می‌مانند.

علیرضا رئیسی گفته که سامانه ثبت‌نام وزارت بهداشت برای نوبت گرفتن گروه سنی ۸۰ به بالا از ساعت ۱۴ روز شنبه آغاز به کار می‌کند. این در حالی است که قرار بود در این روز واکسیناسیون گروه سنی زیر ۸۰ شروع شود.

یک میلیون و ۱۰۰هزار نفر از جمعیت ایران را گروه سنی ۸۰ به بالا تشکیل می‌دهند.

در حال حاضر چهار نوع واکسن در ایران تزریق می‌شود؛ آسترازنکا، اسپوتنیک وی، سینوفارم چین و بهارات هند. واکسیناسیون اتباع خارجی به تحویل سهمیه کواکس منوط شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا