گوناگون

خشکسالی و خسارت وارده به کشاورزان

روستاهای کشور ما به‌علت درپیش گرفتن سیاست نولیبرالی از سوی حاکمیت “ولایی” رو به‌ویرانی و نابودی می‌روند. رئیس سازمان جهاد کشاورزی رژیم، در استان “سنە” گفتە است، بیش از ٢هزار میلیارد تومان بە علت خشکسالی و بی آبی بە کشاورزی استان وارد شدە است…..

این مسئول رژیم در “سنە” اعلام کرد، ١ هزار و ۴٠٠ میلیارد تومان نیز بە باغات انگور دیم، بادام دیم، سماق و گیاهان دارویی خسارت وارد شدە است.

نامبردە در ادامە گفتە است، بارندگی امسال در این استان نسبت بە سال گذشتە حدود ٣٩.۵درصد و نسبت بە بلند مدت ٢٨درصد کاهش داشتە است.

سالانە بیش ازیک میلیون تن گندم در استان “سنە” تولید می‌شود کە با وجود این بی آبی پیش‌بینی می‌شود تولید گندم با کاهش٢٧٠ هزار تنی روبرو شود.

رژیم جمهوری اسلامی با عدم اجرای طرح‌های زیرساختی صحیح منابع کشاورزی و طبیعت کوردستان را با پروژەهایی مانند سد سازی و انتقال آب بە شهرهای مرکزی ایران بە نابودی کشاندە است.
سیر حوادث نشان از آن دارد که با بر سر کار بودن رژیم “ولایت فقیه” سال‌هایی سخت و بسی دشوارتر از گذشته در انتظار کشاورزان رنجدیده میهن ما قرار دارد. رود کارون با طول ۹۵۰ کیلومتر، طولانی‌ترین، پرآب‌ترین، و بزرگ‌ترین رودخانه ایران بود. این روزها کارون کم‌آب شده و بوی تعفن از آن افزایش یافته است. کمبود آب در سراسر کشور، کشت‌ وکار و معیشت روستاییان و شهرنشینان را تهدید می‌کند .

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا