بین‌المللی

دور جدید حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه

بمب افکن های اسرائیل دقایقی قبل مناطقی در نوار غزه را بمباران کردند که ادعا شده پایگاه های مقاومت فلسطین هدف قرار گرفته، در حالی که منابع فلسطینی اعلام کرده‌اند که عموما مناطق مسکونی فلسطینیان هدف بمباران اسرائیل بوده است.

به گزارش امروز (سه شنبه) ایرنا، جنگنده‌های اسرائیلی دقایقی قبل مواضع مقاومت در شمال غزه را مجددا هدف حملات خود قرار دادد.

سخنگوی ارتش اسرائیل مدعی شد که جنگنده – بمب افکن‌های اسرائیلی بیش از ۱۳۰ پایگاه مقاومت در غزه را بمباران کردند.

اما خبرنگار “قدس پرس” در غزه، گزارش داد که جنگنده – بمب افکن‌های اسرائیلی دو واحد آپارتمان مسکونی را در غرب غزه و یکی از طبقات یک برج مسکونی ۸ طبقه را بمباران کردند که در پی این تجاوزها ۴ شهروند فلسطینی دیگر شهید شدند و به این ترتیب شمار شهدای تجاوزات دیروز و امروز ارتش اسرائیل به باریکه غزه به ۲۴ شهید از جمله ۹ کودک و شمار مجروحان نیز به ۱۰۳ تن افزایش یافت.

در همین راستا ارتش اسرائیل گزارش داد که جنگنده – بمب افکن‌های این رژیم ۱۰۳ بار مناطق مختلف باریکه غزه را در ساعات گذشته هدف حملات هوایی خود قرار دادند.

بنابر اعلام منابع فلسطینی، جنگنده – بمب افکن‌های اسرائیلی یک فروند راکت به محله تل الهوی در جنوب شهر غزه، یک راکت به محله الزیتون در نزدیکی میدان الکویت و یک راکت نیز به ورودی اردوگاه البریج شلیک کردند. همچنین بیش از ۴۰ بار منازل و اراضی فلسطینی و پایگاه‌های مقاومت هدف حملات هوایی اسرائیلی‌ها قرار گرفت.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که نیروهای مقاومت در پاسخ به این تجاوزات شهرک های یهودی را موشک باران کردند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا