بین‌المللی

رزمایش مشترک آمریکا، ژاپن، استرالیا و فرانسه آغاز شد

رزمایش مشترک آمریکا، فرانسه، استرالیا و ژاپن از امروز سه شنبه آغاز شد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، رزمایش آمریکا، ژاپن و فرانسه با هدف آنچه مقابله با نفوذ روز افزون چین در منطقه خوانده می شود امروز سه شنبه در جنوب توکیو آغاز شد.

این رزمایش که شامل تمرینات جنگنده های نظامی و عملیات آبی خاکی است با در نظر گرفتن اقدامات مقابله با ویروس کرونا به مدت یک هفته در منطقه کیوشو برگزار می شود.

یک ناو نیروی دریایی استرالیا نیز در این رزمایش که شامل یک هفته تمرینات هوایی، زمینی و دریایی با حضور ۳۰۰ نیروی زمینی از سه کشور مذکور است، شرکت می کند.

این اقدام قطعاً با واکنش چین مواجه خواهد شد. یک مقام دریایی فرانسه به خبرگزاری این کشور گفت: در این رزمایش از یک زیردریایی ژاپنی و ۱۰ کشتی شامل شش کشتی از ژاپن، دو کشتی از فرانسه، یک کشتی از آمریکا و یک کشتی از استرالیا استفاده خواهد شد.

به گزارش مهر، مواردی همچون تحولات تایوان، گسترش حضور نظامی و همکاری های دفاعی با کشورهای شرق آسیا، دامن زدن به تنش های موجود در دریای چین و حمایت از ادعاهای کشورهایی همچون ژاپن در خصوص تملک جزایر مورد مناقشه با چین موجب شده تا واشنگتن و پکن لیست بلندی از اختلافات را به نام خود ثبت کنند.

در همین رابطه چند روز قبل «کاتلین هیکز» معاون وزیر دفاع آمریکا طی سخنانی گفت که معتقد نیست درگیری آمریکا و چین اجتناب ناپذیر باشد اما هر دو طرف باید در اجتناب از تنش‌های غیر ضروری با یکدیگر تلاش کنند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا