اخبار

آقای روحانی، این بی عقلی های استبداد دینی از کجا تا به کجاست؟!

حسن روحانی امروز در جلسهٔ هیأت دولتش اعلام کرد که نظام در سه ضلع در محاصرهٔ بحران های مرگبار قرار دارد و گفت: ما در یک جنگی هستیم که از ۳ضلع به ما تهاجم می‌شود. یک ضلع تحریم است؛ یک ضلع کرونا است؛ جبهه سوم دروغ‌ها و افتراها علیه دولت است.[درگیری های درونی حکومتی]

روحانی گفت: متأسفانه شما ببینید در فضای مجازی، در صحبت‌ها و… چقدر دروغ‌ها، چقدر افراط‌ها، چقدر تفریط‌ها. آنها که افراط را می‌سازند خودشان در این آتش و نار خواهند سوخت. آن فتنه‌ای که دامن همهٔ ما را خواهد گرفت همین افراط است.

روحانی در ادامه در باره مذاکرات وین هم گفت: ما می‌خواهیم دیوار تحریم را با بولدوزر برداریم، بعضی‌ها می‌گویند با فرغون برداریم. خب الآن داریم با فرغون و بیل این کار را می‌کنیم!

روحانی در باره نمایش انتخابات و جنگ و جدال با شورای نگهبان هم گفت: مگر یک انتخابات و بالا و پایین شدن قدرت، یک مقام و حقوق و جایگاه و میز چقدر می ارزد که آدم به خاطر آن دروغ بگوید، تهمت بزند و آبرو و حیثیت آدم ها را ببرد؟

روحانی گفت: بعضی ها فکر می کنند اگر چهره دولت را سیاه کنند چهره نظام را سفید کرده اند. این بی عقلی را ما کجا ببریم؟

بی‌اعتمادی عظیم میان مردم و حاکمان ایران

روزنامه همشهری نوشته: با وجود اینکه زمان زیادی تا برگزاری انتخابات در روز ۲۸ خرداد باقی نمانده، اما ابهام و بلاتکلیفی که در جریان‌های سیاسی مشاهده می‌شود را می‌توان کم‌سابقه دانست. مردم پاسخ «چرا باید رأی بدهیم» را می‌خواهند.

ناظران می گویند کل نظام با بحرانی دست به گریبان است که یکی از روزنامه‌های داخلی آن را «بحران اعتبار»! خوانده است.

روزنامه ابتکار نوشته: دیری است که بحران اعتبار دامن همه را گرفته است. هم نهادهای سیاسی و هم افراد سیاسی در نازل‌ترین سطح اعتماد عمومی قرار دارند. ملت دیگر سخت به ادعاها و شعارها دل می‌بندند. دیگر برای سخنان فانتزی هورا کشیده نمی‌شود. اتوپیای ذهنیت جمعی جامعه ایران، پایش به زمین رسیده است و لذا مردم به وعده‌های سرخرمن اعتنایی نمی‌کنند.

به بیان دیگر خامنه‌ای با وضعیتی فلاکت‌بار و غیرقابل مقایسه با تمام ادوار حاکمیتش مواجه شده است. اکنون هر چه به موعد نمایش انتخابات نزدیک می‌شویم نه خبری از بازارگرمی انتخاباتی است، نه اثری از مدعیان چشم‌پرکن و کاندیداهای جذاب و قابل ارائه که بتواند با آنها به این نمایش کساد رونقی ببخشد و نه هیچ چیز دیگر.

این در حالی است که رسانه ها طی تفسیری در مورد نمایش انتخابات می نویسند: انتخابات ریاست جمهوری امسال با انتخابات قبلی تفاوت کیفی دارد، زیرا بی‌اعتمادی عظیمی بین مردم و حاکمیتروز افزون شده است و خامنه‌ای و روحانی نمی‌توانند این خلأ بزرگ را پر کنند.

نشریه آمریکن تینکر نوشت: «حاکمیت هیچ مشروعیتی در بین مردم ندارد، تا جایی که برخی از کارشناسان دولتی، نارضایتی مردم را بمبی ساعتی می‌دانند که در نهایت رژیم ایران قدرت خنثی کردن آن را ندارد و به قیامی دیگر تبدیل می‌شود.»

مسئله مبارزه با دیکتاتور و کسب آزادی و دموکراسی به هر صورت با نفی ولایت فقیه و مقابله با رژیم حاکم حل خواهد گشت. در این مسیر، سرانجام توازن نیروی مادی بر پایه ایجاد جبهه وسیع متشکل از قشرها و طبقه های اجتماعی، عامل تعیین کننده است. در اینجا، زبان مشترک توده ها وابسته به عملکرد هوشمندانه نیروهای سیاسی یی است که بیان کننده خواسته های مبرم جامعه اند: در جهت نفی کهنه و برپا داشتن آنچه که جامعه ما بیش از صد سال است برای آن مبارزه می کند. ریشه های این زبان مشترک توده ها در قلب و آگاهی جامعه است، و سرانجام جنبش مردمی کشور ما نیز آن را کشف می کند و به کار می برد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا