گوناگون

امام جمعە زاهدان شرکت اهل سنت در انتخابات را منتفی اعلام کرد.

“مولانا عبدالحمید” امام جمعه اهل سنت زاهدان، عدم اجرای عدالت و تبعیض‌ها از سوی مسئولان در برخورد با جامعه اهل سنت ایران را دلیلی بر تحریم انتخابات رژیم دانست……

امام جمعه اهل سنت زاهدان در خطبه‌های نماز عید فطر رد صلاحیت‌های گسترده اهل سنت در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری، را به ضرر حکومت دانست.

“مولانا عبدالحمید” گفت، باید آزادی سلیقە و انتخاب درعرصه انتخابات ریاست‌جمهوری وارد بشود.

او درادامە اظهارداشت، فقر، تنگدستی، بیکاری، فساد اقتصادی و اختلاس از جملە دلایلی هستند کە نارضایتی مردم را بە دنبال داشتە است.

نامبردە در مورد اختلاس‌های کلان و نجومی در ایران گفته است این کارها توسط افرادی انجام می‌گیرد که به‌ ظاهر خود را مسلمان و پرهیزگار نشان می‌دهند و در صف‌های اول نماز و راهپیمایی‌ها حضور دارند اما بعد از مدتی شتر را با بارش می‌برند.

در پی کشتە شدن چندین سوختبر بلوچ توسط سپاه پاسداران در ماەهای گذشتە کە منجر بە اعتراضات سراسری در سیستان و بلوچستان شد واکنش برخی چهرەهای برجستە اهل سنت این استان را بە دنبال داشت.

از جملە این چهرەها کە این کشتار و سرکوب مردم بلوچ را محکوم کردند “مولانا عبدالحمید” و “مولانا عبدالرحمان” بودند.

مولانا “عبدالحمید” در ادامه به‌ طور ویژه بر مشکلات جامعه اهل سنت ایران تاکید کرد.

وی با انتقاد از تبعیض‌های موجود، عدم حضور اهل سنت در نهادها و مراکز تصمیم‌گیری کشور را رویکردی سلیقه‌ای و متاثر از فشار رژیم ایران دانست.

مولانا عبدالحمید با انتقاد ازنهادها و اشخاصی که خودشان را بالاتر از قانون می‌دانند و مانع حضور اهل‌ سنت در مراکز تصمیم‌گیری و مدیریت‌های کلان می‌شوند یادآور شد که چنین نگاهی در نهایت سبب تباهی کشورمی‌شود.

ایشان تاکید کرد ما این را قبول نداریم که ایران متعلق به یک گروه و مذهب و طیف باشد.

امام جمعه زاهدان همچنین تاکید کرد تا وقتی تبعیض‌ها علیه اهل سنت ادامه یابد و آزادی‌های مذهبی برای این بخش از جامعه ایران تامین نشود، مسئولان رژیم جمهوری اسلامی نباید از اهل سنت انتظار حضور در انتخابات را داشته باشند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا