گوناگون

کمبود شدید برنج در ایران؛ نان و روغن هم گران شد

به گزارش رسانه های داخلی، در هیاهوی ثبت نام نام نامزدها در انتخابات امروز اعلام شد که روغن خوراکی گران شده است، گزارشی هایی درباره گران شدن نان هم به صورت غیر رسمی منتشر شده و از سوی دیگر نیز حرف‌هایی درباره کمبود برنج در کشور مطرح است…..

براین اساس روغن مایع ۳۵ درصد و انواع روغن جامد ۳۰ درصد گران می‌شود. قیمت روغن در حالی افزایش یافته است که پیش از آغاز سال جدید کمبود روغن در کشور به بحرانی فراگیر تبدیل شده بود و مردم برای تهیه روغن ناچار بودند در صف‌های طولانی بمانند.

از طرف دیگر گزارش ها از کمبود برنج در بازار حکایت دارد. دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران با ابراز نگرانی از فراموشی مشکلات تامین برنج کشور در هیاهوی انتخاباتی اظهار کرد: “تنها تا ۳ ماه دیگر ذخایر برنج وارداتی داریم.”

مسیح کشاورز با تاکید بر اینکه با توجه به خشکسالی سالجاری تولید داخل نیز کاهش دارد، افزود: “بدون شک با کاهش تولید داخل و محدودیت در واردات با کمبود شدید برنج مواجه خواهیم شد.”

به گفته وی؛ ذخایر کنونی کشور ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تن است که ۲ تا ۳ ماه آینده تمام می‌شود و این امر برای کشور خطرناک است.

از طرف دیگر گفته می شود که قیمت نان در استان های مختلف افزایش یافته است.

درحالی‌که بیش از ۲ هفته است که مسوولان صنفی به تکذیب افزایش قیمت نان می‌پردازند و حتی برخی از آنها از ضرورت جریمه نانوایان متخلف صحبت می‌کنند، روز گذشته خبر افزایش قیمت رسمی نان به گوش رسید.

رئیس اتحادیه نانوایان کرج در این رابطه گفت: “با رایزنی‌های صورت گرفته در نهایت مصوب شد که امسال نرخ انواع نان حدود ۵۰ درصد افزایش یابد که این افزایش به صورت غیر رسمی اعمال شده و چند روزی است که نانوایان نان را با نرخ جدید به فروش می‌رسانند.”

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا