فرهنگی

حمله به دفاتر رسانه‌ها، حمله به آزادی بیان است

رژیم صهیونیستی روز شنبه (۲۵ اردیبهشت) در اقدامی جنایت‌کارانه و برخلاف قوانین بین‌المللی و به‌منظور جلوگیری از پوشش جنایات خود، «برج الجلاء» در غزه را که شماری از دفاتر رسانه‌های بین‌المللی در آن استقرار داشتند، هدف قرار داد. در این حمله برج ۱۲ طبقه الجلا که محل استقرار چند آپارتمان‌های مسکونی و دفاتر رسانه‌هایی چون آسوشیتدپرس، الجزیره و میدل ایست آی بود، در اثر اصابت سه موشک سنگین به‌طور کامل ویران شد. محمد خدادی، معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن محکوم کردن جنایات رژیم اشغالگر قدس گفت: «هدف از این اقدام جنایت‌کارانه و وحشیانه جلوگیری از افشای جنایات و کشتار بی‌رحمانه کودکان نزد افکار عمومی جهانیان است.»…….

محمد خدادی، معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته در گفتگو با ایرنا، با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به مقر رسانه‌های خارجی در غزه گفت: بزرگ‌ترین ترس و نقطه‌ضعف رژیم صهیونیستی این است که مردم با ماهیت اشغالگر آن آشنا شوند؛ بنابراین با سانسور و خفقان همه تلاش خود را می‌کند تا صدای گریه کودکان فلسطینی به گوش دنیا نرسد. وی بابیان این‌که ماهیت رژیم اشغالگر قدس اشغالگری، تهاجم و نژادپرستی و عبور از مرزهای انسانی است، گفت: این رژیم هیچ اصول، قاعده و قانونی را رعایت نمی‌کند و به هیچ قرارداد بین‌المللی و هیچ سازمانی ازجمله سازمان ملل پایبندی ندارد. مسلماً کسی که به کودک، آمبولانس و بیمارستان رحم نمی‌کند، به خبرنگار هم رحم نمی‌کند. اولین بار نیست که آن‌ها چنین اقدام وحشیانه‌ای انجام می‌دهند و آخرین بار هم نخواهد بود. این اقدام ریشه در ماهیت آن‌ها دارد. حفظ امنیت خبرنگاران در هر جنگ و منازعه‌ای از نخستین اصول و مقررات بین‌المللی است و حتی در جنگ‌های جهانی اول، دوم و در سال‌های معاصر کمتر مشاهده‌شده که بااطلاع از اینکه صدها خبرنگار در یک ساختمان حضور دارند، اقدام به حمله مستقیم به این مقر شود؛ اما ماهیت رژیم اشغالگر قدس بر پایه نژادپرستی و مغایرت با همه اصول و مقررات انسانی بناشده است.

استفاده از رسانه‌های نیابتی برای عوض کردن جای مظلوم و ظالم

خدادی با بررسی ابعاد مختلف این اتفاق اظهار داشت: بزرگ‌ترین ترس و نقطه‌ضعف اسراییل این است که مردم با ماهیت آن آشنا شوند؛ بنابراین همه تلاش خود را می‌کند تا با سانسور و خفقان به اهدافش برسد. اگر صدای این جنایات به گوش مردم دنیا برسد، آن‌ها یارای استمرار این جنایات را ندارند. آن‌ها از رسانه‌های نیابتی دنیا برای وارونه نشان دادن حقیقت استفاده و جای مظلوم و ظالم را عوض می‌کنند. همچنین آن‌ها سهام شرکت‌های بسیار بزرگ را می‌خرند و اجازه نمی‌دهند که جنایاتشان منتشر شود. بسیاری از رسانه‌های دنیا به این جنایات نمی‌پردازند؛ زیرا مالکان رسانه‌ها به منبع مالی رژیم صهیونیستی وصل هستند.

حمله به آزادی بیان

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمله به دفاتر رسانه‌ها را حمله به آزادی بیان و حمله به اصل دسترسی آزادانه به اطلاعات خواند و گفت: باعث تأسف است که نمی‌گذارند صدای گریه کودکان به گوش دنیا برسد. آن‌ها منبع آب را می‌زنند تا مردم تشنه بمانند. بیمارستان را می‌زنند تا مجروحان شهید شوند. خانه‌ها را می‌زنند تا مردم بی‌خانمان شوند. ماهیت‌ رژیم صهیونیستی ضد بشری و ضد انسانی است و برایش فرقی نمی‌کند که خبرنگار، کودک یا پزشک را بکشد.

روزنامه ستاره صبح

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا