گوناگون

ویرانی سکونت‌گاه هزاران فلسطینی در غزه

به گزارش سازمان ملل متحد بر اثر بمباران هواپیماهای اسرائیلی در غزه تاکنون منازل مسکونی بیش از ۲۵۰۰ فلسطینی ویران شده است. حدود ۳۸هزار نفر در اثر بمباران‌ها آواره شده‌اند……

سازمان ملل متحد روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت (۱۷ مه) از ویرانی منازل مسکونی بیش از ۲۵۰۰ نفر از ساکنان نوار غزه خبر داد.

به گزارش این سازمان، تاکنون حدود ۳۸ هزار نفر مجبور به ترک منازل خود شده‌اند و به اردوگاه‌های وابسته به سازمان ملل متحد پناه برده‌اند.

هلن اتنس-پترسون، رئیس سازمان پزشکان بدون مرز در غزه گفت که بمباران هفته گذشته غزه “فاجعه بار” بود. به گفته او شبکه آب، بهداشت، جاده‌ها و سایر زیرساخت‌ها به‌شدت آسیب دیده‌اند.

براثر بمباران‌ها آب لوله‌کشی بیش از ۱۰ هزار منزل مسکونی قطع شده است.  به گفته رئیس سازمان پزشکان بدون مرز، در غزه سوخت نیروگاه غزه رو به اتمام است و انتظار می‌رود برق این منطقه به‌زودی قطع شود که تاثیر مخربی بر تأسیسات بهداشتی و بیمارستان‌ها خواهد داشت.

تلاش‌های دیپلماتیک برای پایان دادن به درگیری‌ها تاکنون بی‌نتیجه بوده است. اسرائیل در واکنش به پرتاب راکت از سوی حماس و جهاد اسلامی اقدام به بمباران نوار غزه کرد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در یک نطق تلویزیونی گفت که “حملات ادامه خواهند یافت” و “حماس باید هزینه سنگینی بپردازد”.

ارتش اسرائیل روز دوشنبه خبر از بمباران نوار غزه توسط ۵۴ جنگنده این کشور داد که در آن منازل مسکونی ۹ فرمانده ارشد حماس و همچنین ۱۵ کیلومتر تونل که بخشی از آن از مناطق غیرنظامی عبور می‌کند ویران شده‌اند.

منابع فلسطینی شمار کشته‌شدگان را بیش از ۲۰۰ نفر و زخمی‌شدگان را بیش از ۱۲۳۰ نفر اعلام کرده‌اند.

دویچه وله

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا