اخبار

هشدار مقام حکومتی نسبت به افزایش قیمت کالاهای اساسی

در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی نسبت به افزایش قیمت کالاهای اساسی هشدار داد و از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواست اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهد…..

قالیباف خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: “این روزها یکی از دغدغه‌های مردم که به ما منعکس کردند افزایش قیمت برخی کالاهای اساسی است. وقتی ۸ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی یارانه پیش بینی می‌شود نه باید مصرف کننده آسیب ببیند و نه قرار است تولید کننده متضرر شود و این برعهده شما و دولت است.»
در روزهای اخیر اعلام شد که روغن مایع ۳۵ درصد و انواع روغن جامد ۳۰ درصد گران می‌شود. همچنین زمزمه های افزایش قیمت پنجاه درصدی نان نیز به گوش می رسد.
اخباری هم درباره گران شدن شکر و احتمال کمبود و گرانی دوباره گوشت و مرغ نیز منتشر شده است.

مردمی که در حکومت “اسلامی” پوست مرغ می ‌خورند

خبرگزاری ایلنا در گزارشی نوشت: در قانون اساسی بارها تاکید شده که همه شهروندان باید زندگی شایسته وتوام با منزلت انسانی داشته باشند اما وقتی به قانون عمل نمی‌شود هر روز و هر سال شاهد کاسته شدن از سطح کیفی زندگی مردم هستیم؛ از سطح منزلت دهک‌های کم درآمد تا جایی کاسته شده که مجبورند خلاءهای سفره را با پوست مرغ، ماده‌ای پر از هورمون و بی‌کیفیت، پر کنند!
«پای مرغ دارید؟» این جمله‌ی سوالی را با خجلت بسیار سالهاست که از زبان مادران و سرپرستان خانوار می‌شنویم که در نهایت استیصال برای تامین حداقل‌های پروتئینی سفره‌های فرزندانشان به مغازه‌های فروش مرغ و گوشت مراجعه می‌کنند. این جمله شاید امروز دیگر خیلی تعجب‌انگیز نباشد چراکه کوچک‌تر شدن هرچه بیشتر سفره‌های مردم، پدیده‌های ناراحت کننده‌تری را در سبد خانوار‌های کم درآمد و حاشیه‌نشین قرار داده است: خرید پوست مرغ به قیمت چندین هزار تومان!
این در حالی است که در جمهوری اسلامی یک لباس شخصی چاقوکش معروف به “حسن رعیت” از هیچ به ثروتی افسانه ای رسیده است و امروز او را در نمایش قوه قضائیه رئیسی برای به اصطلاح “مبارزه با فساد” محاکمه می کنند.

وقتی تهِ نخ فساد به پای آقا مجتبی گره می‌­خورد

محمد سرافراز، رئیس سابق صدا و سیما و یار دیرین مجتبی خامنه­‌ای و حسین طائب دیروز به کلاب‌هاوس اومد. کلاب سیاست در سایه، که هفته پیش ماجرای محسن هاشمی را راه انداخته بود این هفته هم جنجال‌اش را با دعوت از شهرزاد میرقلی خان، بازرس سابق سازمان صدا و سیما و محمد سرافراز رییس پیشین صداو سیما به راه انداخت. سرافراز و شهرزاد میرقلی خان تقریبا همان حرف‌­هایی را زدند که قبلا در کتاب‌­های­شان نوشته بودند. از فساد در صدا و سیما گرفته تا دخالت­‌های اطلاعات سپاه و بیت رهبری در مسایل اقتصادی صدا و سیما. اما این بار تمرکز بیشتری به روی مجتبی خامنه­‌ای داشتند. جایی که بحث به سمت مجتبی کشیده می‌­شد شهرزاد میرقلی خان حرف­‌های سرافراز را قطع می‌­کرد و جزییات بیشتری درباره او از سرافراز می­‌پرسید. اتاق حدود ۳ تا ۴ هزار شنونده را هم در دقایقی تجربه کرد و شاید همزمانی­‌اش با حضور تاجزاده در اتاقی دیگر باعث شد آنطور که باید و شاید شنیده نشود. در شروع بحث سرافراز با تاخیر به اتاق اضافه شد ولی شهرزاد قبل از ورود سرافراز مقدمه­‌ای از فعالیت‌های خودش و سرافراز و فسادهای صدا و سیما داد و از این گفت که هرجا سرنخ‌ها کشیده می­‌شد پای شرکت­‌های خصولتی و نهایتا طائب وسط می­‌آمد تا ماجرا ختم به خیر شود. فسادهایی که به قول او فساد ۱۳هزارمیلیاردی هولدینگ یاس بخش کوچکی از آن است و اسناد مختلف از فسادهای درون آن سازمان وجود دارد و البته معتقد بود مجتبی خامنه‌­ای حامی اصلی این گروه­‌هاست. شهرزاد میرقلی خان البته می‌گفت که سرافراز با توجه به اینکه رفیق گرمابه و گلستان طائب و مجتبی است فسادها را به گوش آنها می‌رساند و وقتی دید آنها کاری از پیش نمی‌­برند سراغ رهبری رفت و نهایتا از آنجا هم نتیجه‌­ای نگرفت.

پس از آن سرافراز وارد اتاق شد و به طور کلی از مفاسد اقتصادی و مسائلی که در کتابش هم به آن اشاره شده بود گفت. او از رابطه‌­اش با مجتبی خامنه­‌ای هم گفت و از اینکه از زمان دولت خاتمی این رابطه شروع شد تا جلسات منظمی با حضو او و طائب و افرادی دیگر شکل گرفت. این جلسات که در بیت رهبری برگزار می‌­شد پس از ماجرای افشای فسادها و تهدیدهای شهرزاد میرقلی خان تعطیل شد و دیگر با سرافراز برای شرکت در آن تماس نگرفتند. تا اینکه سردار جعفری، فرمانده قرارگاه بقیه‌الله سپاه پاسداران با او جلسه‌­ای برگزار می‌­کند و از او برای کاری دعوت کرده بود که سرافراز در جوابش اینگونه نقل می‌کند: «من گفتم اول بگذارید تکلیف من با شما و آقای طائب مشخص بشود بعد. پیشنهاد جلسه سه نفره با او و طائب دادم تا این مشکلات را بررسی کنیم. آقای جعفری موافقت کرد ولی وقتی رفت دیگر خبری از او نشد.»

سرافراز بعدها در مورد بخشی از فسادها با عبدالرضا داوری مصاحبه‌­ای کرد که آن مصاحبه باعث شد تا دبیر شورای امنیت از او دعوت کند و در رابطه با ریز ماجرا از سرافراز بپرسد. او هم وعده می‌­دهد که برای حل این مشکلات جلسه‌­ای سه نفره با حضور خود شمخانی، سرافراز و طائب برگزار می­‌کند. و این اتفاق باز هم نیافتاد و برای بار سوم یک بار دیگر ضرغامی واسطه جلسه شد که باز هم طائب روز جلسه با بهانه‌­ای به جلسه نیامد.

سرافراز گفت البته در طول این مدت یکی دوبار مجتبی خامنه­‌ای را دیده است و جلساتی در مورد اوضاع کشور با او داشته اما دیگر خبری از جلسات منظم سال­‌های پیش در بیت نیست. بعد از آن شهرزاد میرقلی خان از سرافراز پرسید: خیلی ها می‌گویند فرزندان رهبری هیچ نقشی در تصمیمات او و مسایل کشور ندارند. با توجه به جلسات مخفی ۲۰ساله شما با آقا مجتبی یعنی این جلسات برای اداره امور کشور بوده و برای تفریح و وقت گذرانی نبوده. و بعد چرا بین همه فرزندان رهبر فقط مجتبی به سیاست وارد شده و دخالت می­‌کند در این امور؟ چرا وقتی شما بحث مبارزه با فساد پیش آمد مجتبی خامنه­‌ای شما را کنار گذاشتند و آقای علی عسگری را که می­‌دانستیم با همان تیم مجتبی خامنه­‌ای و اخوان به‌آبادی کار می­‌کنند، آوردند. کمی نقش طائب و آقا مجتبی را در این زمینه بیشتر توضیح بدید.»

فسادنهادینه شده در رژیم فقها

مفسدان اقتصادی در ماه های اخیر و برگزاری دادگاه‌های پرسروصدای کارگزاران ارشد درون “نظام” نظیر اکبر طبری- از مدیران ارشد و معاون اجرایی رئیس سابق قوهٔ قضاییه- و مطرح شدن مورد‌های متعدد فساد و جرم دربارهٔ آنان از سوی نمایندۀ دادستان رژیم، توجه عموم مردم را به پرونده‌های جنجالی این مفسدان جلب کرده است. در این شرایط مسئولان رژیم برای فرونشاندن خشم و ناخشنودی مردم، با هیاهوی بسیار، در حوزه‌های مختلف درباره مافیای اقتصاد و دست‌های پشت پرده حرف می‌زنند.
ریشه این مشکلات به ساختار مدیریت اقتصاد کشور برمی‌گردد. چهرۀ واقعی” اقتصاد اسلامی” را در سخنان تأمل‌برانگیز آقای راغفر می‌توان مشاهده کرد. او می‌گوید: “بگذارید یک مثال بزنم؛ هنگام ورود دولت نهم به اقتصاد، میزان تمامی دیون معوقه بانک‌ها، ۱۲ هزار میلیارد تومان برآورد شده بود اما هنگامی‌که دولت دهم از اقتصاد ایران خارج شد این رقم به حداقل ۱۶۰ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد. این درحالی است که برخی تحلیلگران اعلام کرده‌اند که میزان مطالبات معوقه بانکی در آن زمان به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان هم رسیده بوده است. اساساً یکی از دلایل اختلال نظام بانکی کشور که بعد از دولت دهم اتفاق افتاد، همین معوقات بود که آسیب‌هایی جدی به بدنه اقتصاد وارد کرد و واحدهای تولیدی بسیاری را از بین برد و پس از آن بستر مناسبی برای گستردگی فساد در اقتصاد ما ایجاد شد. در این نوع از اقتصاد، اعتبارات بانکی به دوستان و رفقا تخصیص پیدا می‌کند. کسانی که صاحبان سرمایه‌های جدید هستند، عموماً کسانی هستند که وابستگی به ساختار قدرت دارند و از درون سیستم آمده‌اند.”
آقای طبری و همپالگی‌های او که شریک دزد و رفیق قافله‌اند، از بزرگ‌ترین بدهکاران بانکی نیز هستند
در چنین شرایطی است که آقای حسین راغفر می‌گوید: “شما یک پرونده ۱۴ هزار میلیارد تومانی را ببینید. مطمئن باشید که در این مدت بانک‌ها برای پیگیری طلب خود از این بدهکار بزرگ، بارها و بارها پرونده تشکیل داده‌اند و پیگیری کرده‌اند اما درنهایت با فردی برخورد کرده‌اند که در معاونت دستگاه قضا نشسته و پرونده‌ها را مسدود می‌کند! فساد فساد می‌آفریند. … فساد در مرحله مقدماتی علت نیست، بلکه محصول نابسامانی‌های دیگر مثل تصمیم‌گیری غلط و… است. اما وقتی این نابسامانی‌ها شکل گرفتند و فساد پدید آمد، خود این فساد زمینه‌های تولید و بازتولید خود را فراهم می‌کند و در متن سیستم منتشر می‌شود. “وقتی تبلیغات بر پایۀ دروغ استوار باشد، خیلی زود مشت مبلغان باز می شود.

دیکتاتوری حاکم نمی تواند با توسل به اجرای دادگاه های نمایشی به کارگردانی ابراهیم رئیسی، رئیس فاسد و جنایتکار قوه قضائیه، فساد نهادینه شده در کل دستگاه های اچرایی، قضایی و قانون گذاری حکومت جمهوری اسلامی را پنهان کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا