گوناگون

مذاکرات وین؛ مقام اروپایی: هنوز چیزی محقق نشده است

یک مقام اروپایی در مصاحبه با شبکه «العربیه» درباره نشست کمیسیون برجام می‎گوید «پیشرفت‌‎هایی در گفتگو‌های وین حاصل شده، اما هنوز چیزی محقق نشده است.»…..

او  اظهار داشت «ما به تصمیم‎های سیاسی در واشنگتن و تهران برای گام برداشتن در گفت‎وگو‌ها نیاز داریم.»

عباس عراقچی، مذاکره کننده جمهوری اسلامی هم گفته: چند موضوع کلیدی مانده که نیاز به بررسی بیشتر و تصمیم‌گیری در پایتخت‌ها است.

این در حالی است که به گزارش ایسنا، نماینده روسیه در مذاکرات وین در واکنش به خبر خبرنگار ایرانی بی‌بی‌سی در توییتی نوشت: من نگفتم در مذاکرات وین گشایش حاصل شده است. گفتم که از نظر من پیشرفت‌هایی به دست آمده ولی همچنان مشکلات حل نشده‌ای باقی مانده است.

کسری ناجی، خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی به نقل از نماینده روسیه در وین اعلام کرده بود که احتمالا تا روز چهارنشبه خبر مهمی پیرامون مذاکرات وین منتشر خواهد شد.

العربیه گزارش داد: سفیر روسیه شایعات لابی‌های جمهوری اسلامی درباره گشایش در مذاکرات وین را تکذیب کرد.

خبرگزاری بلومبرگ هم گزارش داد: پس از توئیت هایی که حاکی از پیشرفت در مذاکرات بوده، یک دیپلمات ارشد روسی گزارش هایی مبنی بر انتظار برای دستیابی به موفقیت سریع در مذاکرات را تکذیب کرد.

به نوشته این منبع، سه مقام اروپایی نیز گفتند، از هیچ اعلام بزرگی در آینده نزدیک مطلع نیستند.

در همین حال لورنس نورمن خبرنگار وال استریت در اتحادیه اروپا در یک پیام توئیتری نوشت: یک مقام وزارت‌ خارجه آمریکا گفت بایدن قصد ندارد مبنای تحریم‌های اعمال شده ترامپ علیه رژیم ایران را به چالش بگیرد.

این در حالی است که رژیم ایران می گوید همه تحریمها باید یکباره لغو شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا