بین‌المللی

هزاران نفر در کانادا، برزیل، شیلی، مکزیک، انگیس، فرانسه و … در حمایت از فلسطین به خیابان آمدند

هزاران شهروند کانادایی روز چهارشنبه برای حمایت از مردم فلسطین در بحبوحه درگیری‌ها با اسرائیل تظاهرات کردند.

به گزارش فارس به نقل از وبگاه «دیلی هایو تورنتو» هزاران شهروند کانادا چهارشنبه در شهر «میسیساگا» حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین نشان دادند. این تظاهرات از سوی  مرکز جامعه فلسطین و کانادا برنامه ریزی شده بود. میسیساگا در جنوب «انتاریو»  واقع شده و ششمین شهر بزرگ کانادا محسوب می‌شود.

در این تظاهرات شرکت کنندگان با دردست گرفتن تابلوها و پرچم‌های فلسطین حمایت خود را از مردم فلسطین نشان دادند . در برخی از این تابلوها شعارهایی در حمایت از شهروندان فلسطینی و اعتراض به سکوت جامعه بین‌المللی علیه اسرائیل به چشم می‌خورد.

این در حالی است که «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا روز سه‌شنبه در نشست خبری از همکاری با جامعه جهانی برای تنش‌زدایی در فلسطین اشغالی خبر داد. وی همچنین از لزوم توقف درگیری بین نیروهای اسرائیلی با مقاومت فلسطینی سخن گفت.

شبکه خبری «سی بی سی» نیز گزارش داد هزاران شهروندان کانادایی در چند روز گذشته نیز تظاهراتی را به همین منظور در شهرهای «تورونتو»، «اوتاوا»، «مونترال»، «ونکوور» ، «هالیفکس» ، «وینیپگ» و شهرهای دیگر برپا کردند. در این تظاهرات مردم از دولت کانادا خواستند  برای شهروندان فلسطین کمک ارسال کند.  در شهر وینیپگ بین هواداران فلسطین و اسرائیل درگیری صورت گرفت که با مداخله پلیس خاتمه یافت.

آمریکای جنوبی نیز در روزهای گذشته شاهد حمایت های مردیم از فلسطین بود.  در برزیل شهروندان برزیلی در محکومیت حمله  نظامیان صهیونیست به غزه و نمایش همدلی با فلسطین، تظاهرات سراسری  برگزار کردند. معترضان سوار بر موتور در خیابان‌های «سائوپائولو» ، «مانائوس» و «رسیف» حضور یافتند.

در شیلی نیز معترضان با حمل  پرچم‌های فلسطین در شهر «سانتیاگو» تجمع کردند. در مکزیک نیز مردم به نشانه همبستگی با فلسطین درمیدان معروف شهر «مکزیکوسیتی» پایتخت مکزیک تجمع کردند. در این تظاهرات ده‌ها نفر تابلوهایی  را در حمایت از مردم فلسطین حمل کردند.

در قاره اروپا و در شهرهای پاریس، لندن، گلاسکو ،آتن و برلین نیز تظاهراتی مشابه برگزار شد. در پاریس  پلیس با معترضان برخورد و به سمت آن‌ها  شلیک گاز اشک‌آور شلیک کرد.  شهروندان لندنی نیز در حمایت از مردم فلسطین و محکومیت حملات ارتش اسرائیل دست به تظاهرات زدند.در شهر «گلاسکو» در اسکاتلند نیز صدها تن در حمایت از مردم فلسطین به خیابان‌ها آمدند.

درگیری میان مقاومت فلسطین و اسرائیل از روز دوشنبه هفته قبل و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است. طبق اعلام وزارت بهداشت نوار غزه، تا این لحظه شمار قربانیان حملات ددمنشانه صهیونیست‌ها به ۲۲۷ شهید از جمله ۶۲ کودک و ۳۶ زن رسیده است. همچنین بیش از ۱۴۰۰ فلسطینی تاکنون مجروح شده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا