بین‌المللی

تعطیلی کارخانه اسراییلی «اِلبیت» در شهر «لیسستر» انگلیس

جمعی از هواداران حقوق مردم فلسطین با تجمع در برابر کارخانه اسراییلی البیت در شهر لیسستر انگلیس، این کارخانه تولید هواپیماهای بدون سرنشین را به تعطیلی کشاندند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، شهروندان انگلیسی معترض به تجاوزات اسرائیل، امروز با برپایی تجمع در برابر کارخانه اسراییلی «اِلبیت سیستمز» در شهر لیسستر این کشور، کارخانه مذکور را به تعطیلی کشاندند.

بر اساس این گزارش، کارخانه اسراییلی مذکور که بزرگترین واحد تولیدی خصوصی تولید هواپیماهای بدون سرنشین اسرائیلی محسوب می‌شود برای دومین روز پیاپی، بر اثر فشار تظاهرات کنندگان هوادار حقوق مردم فلسطین تعطیل شد.

در همین راستا، «هدی آموری» از بنیانگذاران کمپین اقدام «برای فلسطین» در انگلیس که رهبری تجمع امروز در شهر لیسستر را بر عهده داشت، گفت: هنوز حامیان (فلسطین) در صحنه حضور دارند و فعالان (طرفدار فلسطین) بر روی پشت بام ساختمان (کارخانه) حاضر هستند و به نظر نمی‌رسد که آنها به این زودی پایین بیایند، به همین خاطر نیز کارخانه برای دومین روز به تعطیلی کشانده شده است.

این فعال طرفدار حقوق فلسطینیان همچنین تاکید کرد علیرغم شکل‌گیری تظاهرات متعدد در برابر شعب دیگر این کارخانه اسراییلی در سراسر انگلستان، این نخستین تجمع در برابر شعبه البیت در شهر لیسستر محسوب می‌شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا