گوناگون

کشوری که می‌خواستیم به امام زمان تحویل دهیم، نابود شد!

امیرحسین بانکی‌پور ، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، می گوید: در دوران حساس و تأثیرگذاری به سر می‌بریم که اگر تا هفت، هشت سال آینده به بحران پیری جمعیت بی‌توجهی کنیم این ابر بحران در ۳۰ تا ۴۰ سال آینده باعث نابودی نه فقط جمهوری اسلامی بلکه کل ایران زمین می‌شود.

او می افزاید: عمق فاجعه عواقب پیری جمعیت هنوز برای مسؤولان و کارشناسان کشور به‌خوبی مشخص نشده است چه برسد برای عموم مردم که اطلاعات کمی در این زمینه دارند. مسؤولان نگاهی سطحی به این مسئله دارند و تصور می‌کنند که تا حالا تأکید بر کاهش جمعیت بوده و حالا برعکس شده اما مسئله بسیار خطرناک‌تر و عمیق‌تر از این حرف‌ها است.

وی با اشاره به اینکه هرم جمعیتی کشور تبدیل به یک ستون می‌شود که هر آن امکان ریزش دارد، ادامه داد: ما یک فاجعه بزرگ را پیش رو داریم که اگر وضع به همین منوال ادامه یابد دیگر هیچ چیزی از کشور اعم از امنیت، اقتصاد و تولید باقی نمی‌ماند و حفظ امنیت و تولید و اقتصاد نیازمند نیروی جوان است که ما نداریم.

بانکی‌پور گفت: ۲۰ سال دیگر دوره خشکسالی جوان‌های کنونی آغاز می‌شود که آن موقع دیگر نمی‌شود کاری کرد چون فاجعه پیری جمعیت، بحران این دولت و آن دولت نیست کل ایران زمین را به خطر می‌اندازد نه حکومت اسلامی را و به فرض که خدای نکرده حکومت جمهوری اسلامی هم از بین برود و همه لائیک باشیم باز هم چیزی از خطر این بحران برای کشور کم نمی‌شود. این بحران از همه بحران‌هایی که ایران در طول تاریخ به خود دیده مانند حمله مغول و قحطی جنگ جهانی خطرناک‌تر است.

وی افزود: بحران کرونا را می‌شد در دل بحران کنترل کرد، اما بحران پیری جمعیت این گونه نیست و در دل بحران نمی‌شود برای آن چاره‌ای اندیشید، جامعه به سقوط کشیده می‌شود و کشوری که ما می‌خواستیم پرچمش را به امام زمان تحویل دهیم، نابود می‌شود.

بی‌اعتمادی عظیم میان مردم و حاکمان ایران

نظام جمهوری اسلامی با بحرانی دست به گریبان است که یکی از روزنامه‌های داخلی آن را «بحران اعتبار»! خوانده است.

روزنامه ابتکار نوشته: دیری است که بحران اعتبار دامن همه را گرفته است. هم نهادهای سیاسی و هم افراد سیاسی در نازل‌ترین سطح اعتماد عمومی قرار دارند. ملت دیگر سخت به ادعاها و شعارها دل می‌بندند. دیگر برای سخنان فانتزی هورا کشیده نمی‌شود. اتوپیای ذهنیت جمعی جامعه ایران، پایش به زمین رسیده است و لذا مردم به وعده‌های سرخرمن اعتنایی نمی‌کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا