گوناگون

۲۱۰ هزار بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی در ایام کرونا

ازآنجاکه همه دانش آموزان باید در سامانه سیدا ثبت‌نام کنند، طریقه ثبت‌نام برای دانش‌آموزان مناطق محروم که به اینترنت و سیستم دسترسی ندارند به چه صورتی خواهد بود؟

ستاره صبح: رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش در گفت‌وگو با ایلنا، درباره بازماندگان از تحصیل و در پاسخ به این سؤال که در سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ حدود ۲۱۰ هزار بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی داشتیم، بیشترین آمار بازمانده از تحصیلی مربوط به کدام استان‌ها و مناطق بوده‌اند؟

گفت: بیشترین آمار برای امتناع از ورود دانش آموزان به مدرسه در زمان کرونا در شهرهای بزرگ به‌ویژه در تهران بوده است. طبق بررسی‌هایی که امسال شده تعداد زیادی از دانش‌آموز کلاس اولی در میان بازمانده از تحصیلان هستند. طبق تحقیقات ما، اکثر این دانش آموزان هیچ مشکلات خاصی نداشتند یعنی جزو کودکانی نبودند که نگرانی از بابت امکانات تحصیل در آن‌ها وجود داشته باشد و یا اصلاً نتوانند به مدرسه بیایند، بلکه خانواده‌هایشان به دلیل اینکه یک سال به آن‌ها فرصت دهند و همچنین نگرانی از بابت شیوع کرونا این کار را کردند.

وی در پاسخ به این سؤال که ازآنجاکه همه دانش آموزان باید در سامانه سیدا ثبت‌نام کنند، طریقه ثبت‌نام برای دانش‌آموزان مناطق محروم که به اینترنت و سیستم دسترسی ندارند به چه صورتی خواهد بود؟ گفت: مناطقی که امکان دسترسی به سیستم ندارند، می‌توانند به‌صورت حضوری نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. این امکان فراهم‌شده است که در نقاطی که زیرساخت لازم وجود ندارد، اولیا و دانش آموزان بتوانند به شکل حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ثبت‌نام را انجام دهند. تعداد این‌گونه مناطق معدودند و عمدتاً مناطق روستایی و عشایری هستند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا