بین‌المللی

از سرگیری تظاهرات‌ها علیه نتانیاهو در فلسطین اشغالی

منابع خبری شنبه شب از سرگیری تظاهرات‌ها علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل در فلسطین اشغالی پس از برقراری آتش بس در غزه خبر دادند.

به گزارش ایرنا از شبکه تلویزیونی الغد، تظاهرات هفتگی علیه نتانیاهو که پس از حملات موشکی مقاومت به فلسطین اشغالی متوقف شده بود، از سر گرفته شد.

بر اساس این گزارش، صدها نفر در میدان رابین در تل آویو علیه نخست وزیر اسراییل و سیاست های او تظاهرات کردند.

همچنین تظاهرات دیگری در محل اقامت نتانیاهو در بیت‌المقدس اشغالی برگزار شد و معترضان شعارهایی علیه سیاست های نخست وزیر رژیم اسراییل سردادند.

به اعتقاد معترضان، از زمان شیوع ویروس کرونا و مدیریت ضعیف نتانیاهو، هزاران اسرائیلی شغل خود را از دست داده‌اند و نرخ بیکاری در سرزمین‌های اشغالی به بیش از ۲۱ درصد رسیده است.

نتایج نظرسنجی شبکه ۱۲ اسراییل نشان می‌‌دهد که ۵۸ درصد شهروندان اسرائیل از عملکرد نتانیاهو در کاهش تاثیر کرونا بر اقتصاد ناراضی هستند.

نخست وزیر اسراییل و همسرش به اتهام فساد چندین بار تحت بازجویی قرار گرفته‌اند؛ پرونده‌هایی که در رسانه‌ها به «پرونده ۱۰۰۰»، «۲۰۰۰»، «۳۰۰۰» و «۴۰۰۰» معروف است.

نتانیاهو در پرونده موسوم به ۱۰۰۰، متهم است که حدود ۳۰۰ هزار دلار رشوه به عنوان هدیه از سرمایه داران یهودی دریافت کرده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا