گوناگون

نگرانی از ساحل خواری در روستاهای تنگستان

طی روزهای گذشته در روستای ساحلی بوجیکدان تنگستان، سنگ چینی برای ساخت و ساز آن هم حدود دو متر تا جزر دریا رقم خورده، درحالی که در زمان مد، دیوار این محل به دریا متصل می شود…..

در کنار زمین خواری های گسترده، در استان هایی نظیر بوشهر که مرز طولانی دریایی دارد، ساحل خواری نیز به مشکل جدی مبدل شده است.

به گزارش پایگاه خبری خلیج فارس؛ در سنوات گذشته به دلیل ضعف نظارت ها، برخی ارگان ها هر بخش از ساحل را که مطلوب دانسته اند با حصارکشی، اختصاصی سازی کرده اند.

در همین راستا، برخی از اهالی روستاهای ساحلی تنگستان نسبت به وقوع ساحل خواری ابراز نگرانی کرده و خواستار پیگیری آن هستند.

عدم رعایت حریم ۶۰ متری دریا در شرایطی می باشد که قبلا برای ساخت و سازهای دیگری در این روستا، سخت گیری زیادی توسط دستگاههای دولتی وجود داشته، ولی اکنون داستان متفاوت شده است.

سواحل حق آیندگان است

محمدمهدی طیاری فعال محیط زیست نسبت به افزایش ساحل خواری در استان ابراز نگرانی می کند و می گوید: هرچند محیط زیست در حد بضاعت خود طی سال های اخیر به این موضوع ورود کرده، ولی باید دستگاههای دیگر مثل منابع طبیعی، آب منطقه ای و دریابانی هم درباره حریم ۶۰ متری سواحل حساس تر باشند.

به گفته وی، در ماجرای اخیر در روستای بربو که دیوار قرار است لب به لب دریا احداث شود، فعالان محیط زیست و مردم مخالف شخصی با کسی ندارند، بلکه معتقدند سواحل حق آیندگان است و نباید به حریم آن بی احترامی کرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا