زنان

قالیباف در فاز شکایت از خبرنگاران

محمدباقر قالیباف حالا که در انتخابات ریاست جمهوری حضور ندارد مسیر متفاوتی را برای برخورد با اصحاب رسانه در پیش گرفته است. دیروز مشخص شد که او از یکی از خبرنگاران به نام زینب صفری شکایت کرده است. ماجرا مربوط به دستکاری ارقام بودجه است.

همدلی| این موضوع اولین بار از سوی نمایندگان مجلس و به طور مشخص نماینده تهران فاش شد. علی خضریان نماینده نزدیک به جبهه پایداری با انتشار نامه‌‌‌ای خطاب به قالیباف و الیاس نادران در اینستاگرام خود اعلام کرد:«متاسفانه بررسی جداول بودجه ۱۴۰۰ حاکی از تغییرات گسترده ارقام و اعداد پس از رأی‌گیری بودجه در صحن مجلس با اطلاع و تایید جناب‌تان می‌باشد. تا آنجا که در کمال تعجب جداول ۲۵ روز پس از تصویب بودجه ابلاغ شده است که در نوع خود‌‌‌ بی‌نظیر است.

لذا باتوجه به رانت ایجاد شده برای عده‌ای خاص و تذکرات متعدد نمایندگان پیرامون این موضوع که شنیده نشده، با هدف جلوگیری یک رانت بزرگ که منجر به ذبح قانون‌گرایی در نظام بودجه ریزی کشور خواهد شد این تخلف را پیگیری خواهم کرد.» بعد از این بودجه و تغییرات آن مورد توجه بسیاری از رسانه‌ها قرار گرفت، ولی یک ضربه محکم برای اعتبار قالیباف محسوب شد. بخصوص آن که برخی قالیباف را در پرونده فساد مالی معاونش در دوران شهرداری مقصر می‌دانستند. به هرحال حالا قالیباف قصد دارد انتقام این اتفاقات را از خبرنگاران بگیرد.

دیروز مشخص شد که یک خبرنگار روزنامه سازندگی با شکایت محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، به شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده است. باشگاه روزنامه‌نگاران ایران با حساسیت اخبار این دادگاه را دنبال می‌کند. این را آقای علی مجتهدزاده -وکیل صفری- در توئیتر خبر داده است.

 

 به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا