بین‌المللی

رزمایش هوایی بزرگ چین در دریای چین جنوبی برای افزایش آمادگی رزمی

نیروی دریایی ارتش چین دوشنبه از برگزاری رزمایش عظیم در دریای چین جنوبی با استفاده از انبوهی از سلاح و مهمات جنگی خبر داد.

به گزارش فارس، به نوشته وبگاه «گلوبال تایمز» در این رزمایش  جنگنده‌های چین اهداف دریایی را با مهمات واقعی  مورد حملات سنگین خبر دادند و بدین وسیله  توانایی حملات دقیق به اهداف دریایی را افزایش دادند.

در این رزمایش جنگنده بمب افکنهای «جی اچ -۷» و دهها فروند جنگنده دیگر مشارکت داشتند. تحلیلگران نظامی چین در باره رزمایش‌های اخیر ارتش چین گفته‌اند که این تحرکات نظامی نه تنها برای بازدارندگی بلکه برای پیروزی واقعی در میدان جنگ در هر زمان است.

در واکنش به حرکت تحریک آمیز اخیر ناو جنگی آمریکا ، «تان کافی» سخنگوی وزارت دفاع چین، نیز گفت که ارتش این کشور تمام اقدامات لازم را برای مقابله با همه تهدیدها و تحریکات انجام خواهد داد و از حاکمیت و تمامیت ارضی چین دفاع خواهد کرد.

در روزهای گذشته نظامیان ژاپنی ، آمریکایی و فرانسوی و استرالیایی در اقدامی جهت ارعاب چین رزمایشی را در خاک ژاپن و اطراف دریای چین شرقی  برگزار کردند. در این رزمایش که در هوای بارانی برگزار شد بالگردهای ترابری «شینوک»  ظامیان کشورهای یاد شده برای دفاع از یک جزیره دور افتاده در یک محوطه آموزشی نظامی ژاپن فرود آوردند.

این نخستین تمرین مشترک سه کشور در خاک ژاپن بود . این رزمایش  در حالی برگزار شد که چین نیز به شدت در پی تقویت قوای نظامی خود در منطقه است.

نظامیان ژاپنی و فرانسوی و تفنگداران دریایی ایالات متحده همچنین یک رزمایش جنگ شهری را در منطقه آموزشی کریشما در جنوب  میازاکی» انجام دادند. یک مقام نظامی ارشد آمریکا گفته است که حضور چهار کشور در این رزمایش نشان از اتحاد آن‌ها در مواقع ضروری دارد.

چین به شدت مخالف همکاری نظامی ژاپن و آمریکا در منطقه است و این گونه اقدام‌ها را تحریک آمیز می‌داند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا