حقوق بشر

سیدمحمد حسینی به ۴۰ سال حبس در تبعید محکوم شد

خبرگزاری هرانا – سیدمحمد حسینی شهروند اهل شهرستان نقده توسط دادگاه انقلاب مهاباد به ۴٠ سال حبس در تبعید در زندان ارومیه محکوم شد. آقای حسینی در دی‌ماه ۹۶ پس از بازگشت به ایران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و هم اکنون در زندان نقده به سر می‌برد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه اول دادگاه انقلاب مهاباد صادر و امروز سه‌شنبه ۴خردادماه ۱۴۰۰ به صورت حضوری در اجرای احکام زندان نقده به آقای حسینی ابلاغ شده است، وی از بابت اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام به ۴٠ سال حبس در تبعید در زندان ارومیه محکوم شد.

آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات این شهروند در اردیبهشت‌ماه سال جاری در شعبه اول دادگاه انقلاب مهاباد به ریاست قاضی جواد غلامی برگزار شده بود. این زندانی سیاسی تیرماه سال ۹۸ نیز به اتهام محاربه در این دادگاه محاکمه شده بود.

سیدمحمد حسینی که پیشتر عضو یکی از گروه های مخالف نظام بود، در تاریخ ۱۹ دی ۹۶ به ایران بازگشت و توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

آقای حسینی هم اکنون در زندان نقده به سر می‌برد.

چندی پیش نیز  یک شهروند دیگر به نام محمد مرادی نیز، با حکمی مشابه توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب مهاباد به ۴۰ سال حبس در تبعید در زندان ارومیه محکوم شد. آقای مرادی پیشتر پس از بازگشت به کشور توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه منتقل شد. وی مدتی بعد با اتمام مراحل بازجویی ابتدا به زندان ارومیه و سپس به زندان نقده منتقل شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا