اخبار

ابراهیم رئیسی منتخب نظام؛ پرچمدار استبداد دینی بر فراز رژیم « ولایی»

خروجی تصمیم شورای نگهبان، هموار کردن بدون تعارف مسیر تحقق تصمیم خامنه ای برای روی کار آوردن دولت «حزب اللهی» و بدون دردسر برای سهم خواهی است.

تصمیم همساز خامنه ای برای جلوگیری از خیزش مردم جان به لب رسیده

نیروهای مترقی و آزادی‌خواه و اکثریت مردم کشور به تجربه به این درک درست رسیده‌اند که ساختار سیاسی کلان حاکم بر میهن ( رژیم ولایت‌فقیه)، ساختاری اصلاح‌ناپذیری دارد، و چشم امید داشتن به آنکه کارگردان اصلی این نظام سیاسی، حاضر خواهند شد بر اساس نصیحت نیروهای «خیراندیش» از ابزارهای قدرت و سرکوب دست بکشند و تن به اصلاح رژیم یا تحقق آزادی و استقرار ارادۀ مردم بر سرنوشت کشور بدهند، توهمی بیش نیست و در نهایت به ادامۀ حکومت استبداد دینی یاری می‌رساند. از این رو، انتظار برگزاری ”انتخابات آزاد“ در رژیم استبدادی کنونی، همان‌طور که تجربهٔ سال‌های اخیر نشان داده است، با ماهیت و عملکرد این رژیم همخوانی ندارد.
در شرایط کنونی میهن، ”نه“ گفتن به استبداد فقط از طریق سر باز زدن از شرکت در نمایش انتخاباتی ریاست جمهوری کنونی امکان‌پذیر است، نه از طریق انتخاب میان رئیسی و یا نامزدهای دیگری که از غربال تعیین صلاحیت شورای نگهبان حکومت اسلامی رد شده‌اند.

مصوبه شورای نگهبان در روز دوشنبه ۳ خرداد در مورد احراز صلاحیت ۷ تن از مهره های رژیم و اعلام آن در روز سه شنبه، به رقابت در حوزه قدرت برای نمایش انتخابات پایان داد. بخش جالب پایان پرده دوم نمایش انتخابات، رد صلاحیت بازیگران بی چاره ای است که خودشان را برای پادویی و تدارکچی ولایت فقیه آماده کرده بودند و باوجود سالها خدمت به استبداد و بودن در مدار نزدیک به ولی فقیه، اکنون حذف شدند. به عنوان مثال از احمدی نژاد نورچشمی ولی فقیه تا علی لاریجانی که خاندان او به پشت گرمی ولی فقیه در بالاترین مدار قدرت در فساد و سرکوب دست و دلبازی تمام به خرج دادند.

احمد جنتی دبیر شورای نگهبان گفته است: «فردی که صلاحیت آن تایید می شود دست به گناه نمی زند.» بدین ترتیب کارت سفید بی گناهی به منتخبان خامنه ای می دهد و دایره بی صلاحیتها و گناهکاران درون قدرت را گسترش می دهد. حکومت دینی معبد ویرانه ای است که دایره بی گناهان آن هرچه کوچکتر می شود. البته این کارت سفید را همین شورا قبلاً به احمدی نژاد هم داده بود.

خروجی تصمیم شورای نگهبان، هموار کردن بدون تعارف مسیر تحقق تصمیم خامنه ای برای روی کار آوردن دولت «حزب اللهی» و بدون دردسر برای سهم خواهی است. به نظر می رسد که خامنه ای از تجربه احمدی نژاد درس گرفته و راه را برای یک گماشته صد در صد گوش به فرمان هموار کرده است. این تصمیم همساز در جهت یک پایگی و امنیتی کردن بیشتر جامعه در برابر جبهه مردم است. تصمیمی که با چینش مجلس ارتجاع به سرکردگی قالیبافِ دزد کلید زده شد و بر طبق آرایش صحنه قرار است به رئیسی در ریاست جمهوری ختم شود. سرانجام دست اندازی سپاه تروریستی پاسداران به اکثریت مطلق شریانهای اقتصادی کشور و امنیتی نظامی کردن قدرت سهم سپاه خواهد شد. این همسان سازی ثروت و قدرت است که سالها خامنه ای برای آن نقشه کشیده و باند های درون قدرت را برای آن یکی یکی حذف کرده است.

آرایش صحنه به گونه ای چیده شده، که بازیگران و تماشا کنندگان پایان آن را از قبل می دانند. پایانی که قرار است از صندوق خلیفه ارتجاع، نام یک قاتل حرفه ای بیرون آید. اما تصمیم همساز خامنه ای دقیقا از نقطه ضعف با توسل به ابزار سرکوب مطلق برای نجات حکومت در برابر طوفان انقلابی است که همه آن را پیش بینی می کنند. وضعیت فعلی نتیجه هماوردی جنبش ضد دیکتاتوری با رژیم ولایت فقیه است. جنبشی که از قیام خونین آبان ۱۳۹۸ گذر کرده و خط باطل بر نظام حاکم را آنقدر پر رنگ کشیده که چشم جهان مماشات هم آن را دیده است.

نقشه خامنه ای پس از سرکوب قیام آبان، یک دست کردن حکومت برای مقابله با قیامهای آتی بود. او اکنون نقشه خود را عملی کرده است. اما بار دیگر باید گفت؛ آنها که باد می کارند طوفان درو خواهند کرد.

از فهرست تأیید شدگان انتخابات ریاست جمهوری، بوی رهبری مجتبی خامنه‌ای شنیده می‌شود.

کمتر کسی انتظار داشت که صلاحیت علی لاریجانی احراز نشود. کنار زدن کسانی چون لاریجانی یا پاسدار سعید محمد، حتی در “بدنۀ ولایی” نظام هم باعث ریزش خواهد شد. انتخابات ریاست جمهوری ۱۴٠٠ اینک عملا به “بیعت با خامنه‌ای” تبدیل شده است.

به گزارش رادیو فرانسه، رضا علیجانی، روزنامه‌نگار و تحلیل‌گر سیاسی می گوید: تصمیم‌های شورای نگهبان نشان‌دهندۀ ترس رهبران از مردم و توهمات آنها در مورد اصلاح‌طلبان است. مسئولان نظام هنوز تصور می‌کنند که اصلاح‌طلبان می‌توانند “موج راه بیندازند” و با بهره‌گیری از حضور لاریجانی یا جهانگیری، مردم را در پشت سر آنان قرار دهند و از این طریق بار دیگر باعث شکست اصولگرایان شوند.

وحشت از تکرار رویدادهای انتخابات ۱۳٩۲، شورای نگهبان را مصمم کرد که هیچ ریسکی را نپذیرد و لاریجانی و جهانگیری را کنار بزند، هرچند که این تصمیم نیز به گفتۀ رضا علیجانی “صحنه‌آرایی خطرناکی است”…

کسانی که از سوی شخص خامنه‌ای “نیروهای جوان انقلابی” نامیده می‌شوند، چگونه می‌توانند رد صلاحیت سعید محمد را موجه بدانند؟ کنار زدن علی لاریجانی که از چهل سال قبل برخی از مهم‌ترین مسئولیت‌های نظام جمهوری اسلامی را برعهده داشته، چگونه می‌تواند خیل “تدارک‌چی‌ها” و کارگزاران نظام را نومید نکند؟

هشدار نسبت به شرایط انفجاری جامعه

روزنامهٔ شرق با اشاره به کسادی انتخابات در رژیم «ولایی» نوشت: بیش از نیمی از پرسش شوندگان نظرسنجی ایسپا گفته‌اند تحت هیچ شرایطی در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نمی‌کنند.

روزنامه آرمان هم در همین رابطه نسبت به شرایط انفجاری جامعه هشدار داد و نوشت: یکی از آسیب‌های اجتماعی کرونا، کاهش آستانه صبر مردم است. به باور برخی از روانپزشکان، مشکلات اقتصادی، تورم در کنار ترس از مرگ و بیماری سبب شده آستانه تحمل مردم به‌ شدت کاهش یابد و آنها مانند یک باروت متحرک در شهر پرسه بزنند که هر لحظه امکان انفجارشان وجود دارد.
تحریم فعال نمایش انتخابات جمهوری اسلامی، کار دشواری نیست، تنها به جسارت سیاسی و درک شرایط حساس تاریخی میهن ما در شرایط کنونی،نیاز دارد. با در نظر داشتن رنج ها گوناگون از جمله فقر و محرومیت اکثریت مردم ستمدیده کشور به ویژه کارگران و دیگر زحمتکشان جامعه به دوش می‌کشند. اتحاد عمل نیروهای مترقی ، آزادی‌خواه و عدالت طلب برای “تحریم فعال” انتخابات فرمایشی ، شرایط مناسبی را به وجود آورده است که می توان همراه با مردم رنجدیده گام های مشترک در راستای عقب نشاندن دیکتاتوری حاکم بر میهن ما بر داشت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا