گوناگون

تحریم نمایش انتخابات؛ روحانی خطر طرد رژیم را حس کرد

روحانی امروز با اشاره تبه صمیم شورای نگهبان درباره صلاحیت کاندیداهای نمایش انتخابات گفت: من دیروز در این زمینه به ناچار به مقام معظم رهبری نامه نوشتم و آنچه در ذهنم بود را به ایشان منتقل کردم…..

روحانی در جلسه هیأت دولت گفت: دلمان می‌خواست شورای نگهبان تصمیمی می‌گرفت که انتخابات واقعی را شکل دهد، دیروز به رهبری نامه نوشتم و از او خواستم در زمینهٔ تأیید صلاحیت ها کمک کنند. خود رهبری گفته مشارکت حداکثری…

روحانی افزود: مگر مردم ۹۸درصد به جمهوری اسلامی رأی ندادند؟ چرا این ۹۸درصد باید کم شود؟ چرا هر چه می‌گذرد آب می‌رود؟

روحانی گفت: باید یک رقابت واقعی باشد تا انتخابات شکل بگیرد. رقابت جان انتخابات است و اگر این رقابت را از آن بگیرید، می‌شود یک کالبد بی‌جان. این‌که صندوق آرا دیگر کارآیی ندارد، خیلی خطرناک است. اصل برای ما حفظ و امنیت نظام است، باید به این توجه کنیم…

روزنامه اعتماد امروز با عنوان «مشارکت تابع چیست؟» به برخی از عوامل تشدید ناراضایتی مردم اشاره کرده و از آن تحریم مردمی نمایش انتخابات را نتیجه گرفته است.

این روزنامه نوشته «خیلی‌ها اظهار پشیمانی می‌کنند از شرکت در انتخابات، زیرا احساس کردند که با این روش راهی به دهی نخواهند برد. اعتراضات سال های اخیر، تورم‌های بالا، توقف رشد اقتصادی، درگیریهای نظامی با ایالات متحده، سقوط هواپیمای اوکراینی و سپس از راه رسیدن کرونا، همه و همه، فضای انتخاباتی را سرد کرده است. در واقع مشکلات اقتصادی، کرونا و تحریم سه مؤلفه اصلی برای عدم رضایت مردم از وضع کنونی هستند. نباید برای حضور مردم از رقم اندکی که نظرسنجی‌ها برای مشارکت اعلام کرده‌اند، توقع بیشتری داشت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا