حقوق بشر

شکایت فعالان مدنی و سیاسی علیه آمران و عاملان سلول انفرادی

گروهی از فعالان مدنی و سیاسی علیه آمران و عاملان نگهداری زندانیان در سلول انفرادی اعلام شکایت کردند. پیش از این نیز دو بار تعداد دیگری از کنشگران اقدام مشابهی را انجام داده بودند.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر، این گروه از زندانیان سابق همانند دو گروه پیشین در شکایت خود نوشتند که زندانی کردن زندانیان در سلول انفرادی، ناقض رای وحدت رویه دیوان عدالت اداری در سال ۸۲ است و بر این اساس آمران و عاملان «این شکنجه غیر انسانی» باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.

در این حرکت اعتراضی جعفر عظیم‌زاده، شهناز اکملی، محمد‌ رسول‌اف، امیرخسرو دلیرثانی،‌ بهزاد عرب‌گل،‌ حوری فرج‌زاده،‌ معصومه دهقان،‌ راحله راحمی،‌ مزدک علی‌نظری،‌ مجید دری، محمدرضا معمارصادقی، بهزاد همایونی، پوران ناظمی، شکرالله مسیح‌پور،‌ روح الله مردانی، ویدا ربانی و نرگس محمدی حضور داشتند.

۲۳ فعال مدنی و سیاسی روز ۱۱ اسفند ماه ۹۹ شکایتی را علیه آمران،‌ عاملان و مامورانی ثبت کرده بودند که آنها را در زمان بازداشتشان به سلول انفرادی منتقل کرده بودند.

آنها بیانیه‌ای هم با عنوان ««سلول انفرادی، شکنجه است، باید متوقف شود» منتشر کردند که در آن آمده «اخذ اعتراف و اقرار تحت شکنجه روحی و روانی حاصل از سلول انفرادی، موجب صدور احکام سنگین زندان و حتی اعدام توسط دادگاه ها شده و تحمل حبس انفرادی بسیاری از متهمان را به بیماری های جسمی و روحی دچار کرده است.»

زیتون

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا