بین‌المللی

همدستی نهادهای اطلاعاتی انگلیس و آمریکا در یافتن منشاء کرونا

نهادهای اطلاعاتی انگلیس هم در راستای متهم جلوه دادن چین در همه گیری کرونا، به کمک جاسوس های آمریکایی آمدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تلگراف، نهادهای اطلاعاتی انگلیس در حال همکاری با آمریکا در راستای تحقیق پیرامون منشاء کووید ۱۹ هستند.

این درحالی است که جامعه اطلاعاتی انگلیس تحقیق مستقلی را درباره منشاء شیوع کرونا انجام داده و مدعی است که نباید این فرضیه را که احتمالاً ویروس از یک آزمایشگاه به بیرون راه یافته است؛ نادیده گرفت.

هفته گذشته، بعد از آنکه دولت واشنگتن مدعی شد که پیش از آغاز همه گیری در شهر ووهان چین، سه تن از کارکنان آزمایشگاه ویروس شناسی این شهر با علایمی شبیه کرونا به بیمارستان مراجعه کرده اند؛ دولت پکن از آمریکا خواست به شایعه پراکنی در این زمینه پایان دهد.

این در حالی است که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا همچنان در تلاش برای متهم جلوه دادن چین، از نهادهای بین‌المللی آمریکا خواست ظرف مدت سه ماه، منشاء  ویروس کرونا را پیدا کنند.

پیشتر در ماه میلادی مارس، بازرسان سازمان بهداشت جهانی بعد از بازدید از شهر ووهان، این فرضیه را که ویروس از آزمایشگاه این شهر به بیرون درز پیدا کرده باشد را بعید دانستند حال آنکه بعدها تحت فشار آمریکا مدعی شدند که رد کامل این فرضیه نیازمند تحقیق بیشتر است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا